Hyundai

Hyundai i30 Yenileniyor

Hyundai i30 Yenileniyor, Volkswagen Golf 7 yarışı hala bir adım önde götürse de yılın otomobili olan Peugeot 308 modeli de yarışı bırakmıyor. Hyundai’de makyajlı i30 modelinin yeni versiyonu üzerinde çalışmalarını devam ettirerek yarıştan kopmadığını gösteriyor.

2011 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Hyundai i30 büyük bir kesimin dikkatini çekmişti. Hatta Volkswagen grubu başkanı Martin Winterkorn aracın bagajının kapanış sesinden üretim kalitesinin ne kadar iyi olduğuna dikkat çekmişti. Yeni i30 modelinin ise 2015 yılının ilk aylarında satışa sunulması planlanıyor.

Kozmetik olarak pek fazla değişiklik olmayan Hyundai i30, test sürüşleri sırasında ön tamponu kamuflajlı bir şekilde görüntülendi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkan i40 modelinde olduğu gibi yeni tip ızgara dikkat çekti. Bu ön ızgara sayesinde araç Audi modelleri ile benzer bir noktaya kavuşmuş.

Kaputun altında ise Hyundai 1.2 litrelik T-GDI benzinli motor seçeneğine yer verecek. Yaklaşık 120 beygir güç üretecek bu motor seçeneği Renault’un 1.2 litrelik TCe motor seçeneği ile benzerlik taşıyacak.

Teknolojik olarak ise yeni i30 park asistanı ve aracın çevresinde kameralar bulundururken, şerit değiştirme yardımcısı ve aktif şehir içi güvenlik sistemi yer alacak.

Yeni i30 modeli Hyundai’nin yeni modellerinden yalnızca biri. Hyundai i30 modelinin ardından marka öncelikli olarak ix 35 SUV ve i20 super mini modellerini yenileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir