Yeni Nissan note teknolojisi ile iddaalı

Yeni Nissan note teknolojisi ile iddaalı, Nissan’ı B segmentinde temsil eden modellerden Note, yenilenerek daha çok ilgi çeken bir otomobil halini aldı. Sadece tasarımı değil, benzersiz donanımı, yeni 1.5 lt turbo dizel ve 1.2 lt supercharger benzinli motorlarıyla da Note daha iddialı.

Rakibi Honda Jazz’dan daha az popüler olmasına ve seveni kadar sevmeyenin de bir hayli fazla olmasına rağmen Nissan’ın vazgeçemediği Note modelinin 2. Jenerasyonu, büyük başarılar elde eden Qashqai modelinden ilham alacak ancak bir alt klasmanda, hatchback modeller ile yarışacak.

Note modelinin kesinlikle MPV segmentinde lanse edilmesine karşı çıkan Nissan, yeni Note’u daha ekonomik fiyatına rağmen daha fazla donanım sunan Ford Fiesta gibi rakiplere karşı B segmentinde konumlandıracak.

4100 mm’lik uzunluğu ve 2600mm’lik aks mesafesi ile ortalamanın çok üzerinde uzunluğa sahip bir “süper mini” olacak Note, bu sayede arka koltuktaki yolculara oldukça geniş bir diz mesafesi sunacak.

Tıpkı ilk jenerasyonda olduğu gibi 2. Jenerasyon Note modelini de İngiltere’nin Sunderland kentinde bulunan fabrikasında üretecek olan Nissan, aracı Renault – Nissan iş ortaklığı çerçevesinde Yeni Clio’da kullanılmayan Micra platformunun daha uzun hali, V platformu (Versatile) üzerine konumlandıracak.

Yeni Note’a sınıfında tek olma özelliği katacak güvenlik ekipmanları da ekleyecek Nissan; şerit değiştirme yardımcısı, kör nokta uyarısı, geri viteste arkada hareketli obje bulunup bulunmadığını bildiren hareketli obje yardımcısını opsiyonel olarak sunacak.

İç tasarımında ise üst sınıf bir his vaat edecek Note, sert plastikten üretilen kokpite temas edildiğinde ise bu hissi ortadan kaldıracak. Kalitesiz malzemelere rağmen oldukça düzenli yerleştirilen kokpit kontrolleri ile kolay bir kullanım sunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir