Hyundai

Yeni Hyundai i10 Satışta

Yeni Hyundai i10 Satışta, Koreli otomotiv üreticisi Hyundai, markasının üretimine ara verdiği i10 modeli, markanın İzmit fabrikasında tekrar üretilmeye başlanarak bugün satışa sunuldu. Şimdilik sadece tek motor ve donanım seçeneği ile 28.490 TL’den satışa çıkan model Dacia Sandero ve Chevrolet Spark modellerinin ardından ülkemizde satışta bulunan en ucuz üçüncü model oldu.

998 cc’lik benzinli motorlarda ile düz ve otomatik şanzıman seçeneğini ile satışa sunulacak olan Hyundai i10 ayrıca 1.2 litrelik benzinli otomatik vites seçeneği de barındıracak. İkili değişken subap zamanlama sistemi (D-CVVT) teknolojisini kullanan benzinli motorlar ortalama 4,7 litrelik yakıt tüketim değerlerine sahipken, otomatik versiyonunda ise bu değer 6 litreye kadar çıkıyor.

Tasarımında daha akıcı çizgiler kullanılan Yeni i10, geriye doğru uzanan ledli gündüz far tasarımı ve yükselen yan çizgisi ile selefine göre çok daha modern bir görüntüye kavuşmuş. Arka cam üzeri spoyler ile de daha sportif bir şekil almış. 11 farklı iç ve dış renk kombinasyonları ile satışa sunulan Yeni i10, Mp3 çalan bir müzik sistemine de sahip.

İki donanım paketi ile satışa sunulan Yeni i10, style paketinde; sürücü ve yolcu hava yastığı, ABS, EBD, ESP, Hill Holder, yol bilgisayarı ve fonksiyonel direksiyon gibi donanımlarını standart olarak sunarken Elite paketinde ise Style paketine ek olarak arka park sensörü, sis farı ve alaşım jant seçeneklerini ekliyor.

A segmentinde dişli bir rakip olarak ortaya çıkan yerli otomobil Yeni Hyundai i10, özellikle şehiriçi kullanıma uygun ve otomatik vites seçeneği arayan kullanıcılar için iyi bir alternatif yaratıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir