Volkswagen

Yeni Golf Sportvan Görüntülendi

Yeni Golf Sportvan Görüntülendi, Volkswagen Eylül ayında 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilediği Golf Sportvan Konsept modeli, o zamanlar sadece konsept bir modeldi, ancak görünüşe göre Volkswagen bu model satışa sunma planları yapıyor. Golf Sportvan modelinin geliştirilmiş prototipi geçtiğimiz gün Almanya’da test sürüşleri sırasında görüntülendi.

Casus kameralara Almanya’nın zorlu hava koşullarında kamuflajsız olarak test edilirken yakalanan ve bir önceki Golf Plus modelinin yerini alacak olan Golf Sportvan’ın prototipinde, konsept modelden farklı olarak daha ufak jantlar ve yenilenmiş ön sis farları yer almış.

Volkswagen’in bu modeli geçmişte olduğu gibi Golf Plus adıyla mı yoksa Golf Sportvan adıyla mı piyasaya süreceği ise henüz netlik kazanmış değil. Mevcut yeni Golf modelinden biraz daha geniş boyutlara sahip olacak Golf Sportvan, 2,685 mm’lik tekerlek açıklığı ile mevcut hatchback modelden 50 mm daha uzun ve 8 mm daha geniş boyutlara sahip olacak. Bu genişleyen boyutları sayesinde Golf Sportvan arka koltuktaki yolculara daha geniş bir oturma alanı, bagaj kısmına ise ekstra yükleme kapasitesi sunacak.

vw-golf-sportvan-2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir