Fiat

Yeni Fiat Bravo Çok Yakında

Yeni Fiat Bravo Çok Yakında, Fiat Bravo modeli olarak lanse edilmesi beklenen Ottimo modeli Çin’de düzenlenen Guangzhou Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

Fiat logolu Dodge Dart modelinin hatchback versiyonu daha önce Nisan ayında duyurulmuştu. Çin’de üretilmesi planlanan otomobil gelecek yıldan itibaren satışa sunulacak.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan yeni Fiat Ottimo, Dodge’un Dart modelinden alınan tasarımı ile BMW veya Audi logosunu gururla taşıyacak bir görüntü sunuyor. Dodge Dart’tan alınan ön farları tamamen yeni bir yüz ile bir araya getiren Fiat, L şeklindeki gündüz farları ve sert hatları ile yeni Ottimo’yu mükemmele yakın bir görüntüye sokmuş. Arka tasarımında da etkileyici detaylar sunan yeni Ottimo, dairesel arka far desenleri ve krom çerçeveli reflektörleri ile Mazda3 modeliyle Amerika’da yarışabilecek kadar iyi görünüyor.

Aynı segmentte bulunan rakiplerine 2,708 mm’lik dingil mesafesi ile fark atacak olan Ottimo modeli ile Fiat, İtalyan hatchback modellerine yeniden ün kazandırmak istiyor. En kaliteli malzemeler tercih edilerek üretileceği açıklanan Ottimo’nun Avrupa pazarına gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Henüz motor seçenekleri açıklanmayan Fiat’ın yeni şık hatchback modelinin 120 ve 150 beygir güç üreten 1.4 litrelik iki motor seçeneği ile Çin’deki müşterilere ulaşması bekleniyor. Yeni Ottimo 5 vitesli manuel şanzıman ile veya 6 vitesli DCT şanzıman ile tercih edilebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir