Volvo

Volvo XC90 Fiyat ve Özellikleri

Geride bıraktığımız Detroit Otomobil Fuarı’nda karşımıza konsept bir otomobille çıkan İsveç tabanlı Volvo, önümüzdeki dönemde Volvo XC90’ı yeni nesliyle sahalara sunacağını az çok belli etmişti. Yenilenmiş olan SUV için sonunda bazı fotoğraflar yayımlanırken otomobile ait teknik özellikler ve fiyat da açıklandı. Şu anda Geely Grubunun bünyesinde bulunan Volvo, yeni model üzerinde fazla makyaj çalışması yapmış gibi görünüyor. Volvo XC90 fiyatı olarak 48 bin 900 dolar olarak açıklandı, bunun yanı sıra özel bir model de 65 bin 900 eurodan alıcı bulacak. Otomobilin far kısmında kendi mitolojilerinde yer alan Thor’un Çekici Mjölnir’e de bir atıf bulunuyor.

Tasarımın yanında motor seçeneklerini de yenileyen Volvo, XC90 modelinin standart versiyonunda yer verdiği 2.0 litrelik turbo şarjlı ve süper şarjlı motorun ürettiği 316 beygirlik gücü 4 tekerleğe aktaracak. Daha çevreci ama daha güçlü olmak isteyenler ise aynı motorun 400 beygir güç üreten hybrit versiyonunu tercih edebilecek.

İç tasarımı ise dillere destan olan yeni Volvo XC90’ın kokpiti lüks giyim markalarının kataloglarından çıkmışa benzer oldukça sade ama şık bir görüntü sunuyor. Tesla’dakine benzer bir şekilde kokpite dikey olarak yerleştirilen ekran dikkat çekerken buton sayısı minimuma indirilerek pratiklik üst düzeyde tutulmuş.

Amerika için satış fiyatı XC90 T6 AWD modeli için 48.900 USD olarak belirlenirken, markanın kuruluş yılı olan 1927 yılına ithafen 1927 adet tam aksesuarlı ve özel logolu XC90 satışa sunulacak. Sınırlı sayıdaki bu özel modelin fiyatı da 65.900 USD olacak.

Volvo XC90

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir