Volvo

Volvo sağlamlıkta liderliği bırakmadı

Volvo sağlamlıkta liderliği bırakmadı, Volvo’nun tüm mevcut modelleri, Folksam tarafından en üst güvenlik seçimi tavsiyesini adı. Bu tavsiyeyi alabilmek için ortalama bir otomobilden yüzde 40 daha güvenli olması gerekiyor.

“Sonuçla gurur duyuyoruz. Bu rapor, kaza verileri ve gerçek trafik koşulları gözetilerek oluşturulduğundan, güvenlik çalışmalarımız için her zaman başlangıç noktası olmuştur. Gerçek hayattaki trafik koşullarında önemli sonuçlar elde edebilmek için sürekli yeni teknolojiler yaratmaya odaklanmış durumdayız,” diyor Volvo Car Group Kıdemli Güvenlik Danışmanı Thomas Broberg.

Volvo Cars’ın araç güvenliğindeki bilgi-odaklı yaklaşımı, 40 yılı aşkın süredir kendi bünyesinde yer alan Trafik Kazaları Araştırma Ekibi’nin bulgularına dayanıyor.

Tüm Volvo modelleri, DSTC adı verilen (Dinamik Denge ve Çekiş Kontrolü) denge sistemi ve boyun koruma sistemi WHIPS’i standart olarak sunuyor. Ayrıca otomatik fren sağlayan Şehirde Güvenlik Sistemi – City Safety de tüm yeni modellerin standart donanımında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir