Volkswagen

Volkswagen Touran yenileniyor

Geniş ailelerin ilk tercihi olan MPV kategorisi, şu senelerde Avrupalı otomobil üreticileri arasında büyük bir çekişmeyi ortaya çıkarmakta. Sektörün lider modeli şu anda Citroen C4 Picasso olarak görülürken Alman geliştirici Volkswagen de pazardan kopmamak için MPV Touran modelini baştan aşağıya yenileyeceğinin haberini bizlere aktardı. En son büyük bir yeniliği 2010 yılında almış olan model test sürüşleri sırasında kamuflajlı bir şekilde görüntülense de yeniliklerini saklamayı başaramamış.

Bu tasarım elementlerinden ilk göze çarpan yeni LED ön farlar, araca daha keskin bir görüntü kazandırmış. Ön farların altında konumlandırılan sinyal lambaları ile de Audi görüntüsü yakalanmış. Sis farların ise olmadığı göze çarparken bu görevin ön farlara yüklendiği anlaşılıyor.

Mevcut Touran, Golf 6 ve Skoda Octavia 2 modelleri ile birlikte PQ35 platformunu kullanırken, yeni modelde Golf 7’de kullanılan MQB platformu tercih edilmiş. Bu sayede yeni model, donanım seviyesine göre 50 ile 80 kilo arasında hafiflemiş.

Ayrıca Volkswagen bu aile otomobilini biraz daha lüks segmente yaklaştırmak adına tüm donanım ve motor seçeneklerinde tam bağımsız arka süspansiyon özelliğini standart olarak sunmuş.

1.2 litrelik TSI motor seçeneğinden 2.0 TSI’a kadar geniş bir benzinli motor seçeneği sunacak olan Volkswagen, dizel olarak ise 1.6 TDI ve 150 ve 184 beygir olmak üzere iki ayrı 2.0 TDI motor seçeneği sunacak.

Volkswagen Touran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir