Volkswagen

Volkswagen Golf Sportsvan tanıtılacak

Volkswagen Golf Sportsvan tanıtılacak, Alman otomotiv üreticisi Volkwagen’in Frankfurt Motor Show’da gösterime çıkaracağı yeni konsept modeli. Fakat konseptin tanımına baktığımızda bu model için konsept demek pek de doğru olmayacak açıkçası. Neredeyse hiçbir gözle görülür dizayn değişikliği sunulmamış. Tekerleklerin çapı birkaç santimetre kısaltılıp, aracın adı da Golf Plus’a çevrilirse; gerçek Golf Plus’tan dizayn olarak hemen hemen hiçbir farkı kalmıyor.

Tasarımı geçersek bazı boyut değişikliklerinin söz konusu olduğunu görüyoruz. Araç MQB platformunda üretilmiş. Boyu Golf 7’den 83 milimetre, aks açıklığı da 48 milimetre daha uzun. Ayrıca tavan yüksekliği 126 milimetre daha fazla ve 8 milimetre daha geniş.

Standart bagaj hacmi 498 litre ama arka koltuğun kaydırılmasıyla 87 litre daha yer kazanılabiliyor. Ayrıca arka ve ön yolcu koltuklarının yatırılmasıyla 248 santimetre uzunluğa kadar olan cisimler arabaya sığabiliyor. Aracınızı teknik işlerinizde kullanıyorsanız ya da IKEA’dan çok alışveriş yapıyorsanız işinize yarayabilecek bir özellik.

Volkswagen’in açıklamasına göre bu modelde 85 beygir 1.2 TSI’den 150 beygir 2.0 TSI’ye kadar serinin bütün motor tipleri seçenek olarak sunulacak. En verimli ve ekonomik motor ise BlueMotion teknolojisinin kullanıldığı 110 beygir 1.6 TSI olacak. Bu motor 100 kilometrede 3.7 litre yakıt tüketimi ve kilometreye 95 gram karbondioksit emisyonuyla çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir