Skoda

Skoda Frankfurt’ta yeniliklerini tanıtacak

Skoda Frankfurt’ta yeniliklerini tanıtacak, Avrupa’da popüler olan C sınıfı hatchback’lerin en yenisi olacak Skoda Rapid Spaceback ve yenilenen, ilk kez iki farklı tasarımla ayrıştırılan Yeti. Skoda, bu yenilikleriyle marka tarihindeki en büyük model atılımını sürdürürken, sadece bu yıl 8 yeni veya yenilenen modeli piyasaya sunmuş olacak. Skoda, 2018 yılına kadar yıllık satış adedini 1.5 milyona yükseltmeyi hedefliyor.

Frankfurt Fuarı’nda gerek yeni Rapid Spaceback gerekse de yenilenen Yeti ile markanın gücünü göstereceklerini kaydeden Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Winfried Vahland “Pazarda güç zamanlar yaşandığı dönemlerde bile gelişme stratejimizden asla ödün vermeden devam ettik. Önümüzdeki yıllarda Skoda markasının konumunu güçlendirecek ve Skoda’yı otomotivin önemli bir küresel oyuncusu haline getireceğiz” dedi.

Rapid Spaceback: Kompakt hatchbackler arasında yeni bir sınıf Skoda tarihindeki ilk kompakt hatchback olacak Rapid Spaceback, marka açısından bir başka milat anlamına geliyor. Ekim ayından itibaren Avrupa’da, 2014 yılının ilk çeyreğinde ise Türkiye’de satışa sunulması planlanan Rapid Spaceback ile Skoda, Avrupa otomobil pazarındaki en güçlü segmentte de yerini almış olacak.

Görünümü ve fonksiyonelliğiyle farklılık yaratacak Rapid Spaceback, Skoda’nın yeni tasarım dili ve özgün karakteriyle harmanlandı. Rapid Spaceback, isteğe bağlı geniş donanım seçenekleri sayesinde geniş panoramik tavan ve uzatılmış bagaj kapağı camı gibi çok sayıda kişiselleştirme imkanı sunabiliyor. Bununla birlikte aracın kabini de genç ve taze bir stil vadediyor. Rapid Spaceback’te yeni direksiyon simidi seçeneklerinin yanı sıra yeni döşeme ve kumaş alternatifleri de olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir