Volkswagen

Volkswagen Fox Pepper Yorumları ve Özellikleri

Volkswagen, ilk etapta sadece Güney Amerika’da satışa sunulması beklenen bir otomobili tanıtmaya hazırlanmakta. Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda dünyaya sunulacak olan yeni model Volkswagen Fox Pepper’dan ilk bilgiler geldi. Birkaç sene içerisinde Türkiye’de de satışa sunulmasına kesin bir gözle bakılan Fox Pepper küçük segmentte yer alıyor. Tasarımıyla bizlere Golf ve Fox modellerini andıran otomobil gayet sportif bir yapıya sahip. Volkswagen Fox Pepper yorumları bu vakte kadar gayet yorumlu oldu, ancak tabi henüz test sonuçları ve fiyat bilgisini öğrenebilmiş değiliz.

Pepper kelimesi İngilizce’de biber anlamına geldiğinden Lansman rengi olan ve adına da çok uyumlu olan bu kırmızının ismi ise Red Tornado. VW Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda bu modele olan ilgiyi istatistiklere dökerek arabanın aldığı tepkilere göre üretilip üretilmeyeceğine karar verecek. Eğer üretilirse de önümüzdeki sene yollarda olacak.

Yenilikçi ve çevreci olan bu araç aynı zamanda kaputunun altında bir dizi yenilikler de barındırıyor. Hava kirliliğini azaltmanın alternatif yollarından biri olan etanol yakıtını da kullanabilecek bir versiyonu olacak arabanın 1.6L MSI motorundan 120 hp güç elde edilebiliyor. Bu değerle 0-100 hızlanmasını 9,8 saniyede yapan ve 189 km/s maksimum hıza ulaşabilen bu arabada benzinli motorlar kullanılırsa bu değerlerin 10,3 saniyeye ve 183km/s ‘e düşmesi söz konusu.

VW’in 2011 yılında UP! modelini piyasaya süreceği yönünde söylentiler çıksa da bu küçük model ülkemizde satışa sunulamadığından Fox Pepper Avrupa’da satışa sunulduğu takdirde Türkiye’de de yollara çıkması kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

Volkswagen Fox Pepper

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir