Renault

Renault Master yenileniyor

Fransız firma tarafından daha önce yapılan açıklamalarda 2015 model Renault Master’ın büyük değişikliklere uğrayacağı belirtilmişti; nitekim belirtildiği gibi de oldu. Avrupa’da en fazla satan hafif ticari araç unvanına sahip olan Renault Master, birçok yeni motor seçeneği ile satışa sunulacak önümüzdeki dönem ve fiyat listesi de 60 bin 450 liradan başlayacak. Panelvan ve Kamyonet olarak iki ayrı anadalda satışa sunulacak olan otomobillerin ülkemiz pazarına girmesine de az bir süre kaldı.

Master Panelvan’ın 2.3 dCi motorunun 125 hp lik ve 165 hp lik iki farklı motor seçeneği mevcutken taşıma kapasitesi de 3,5 ton ile 4,5 ton arasında değişiyor. 11, 13, 15 ve 17 metreküplük kasa seçenekleri olan Yeni Master Panelvan 310 ila 360 Nm lik torku ile sürücüsüne otomobil hissiyatı vermeyi amaçlıyor.

Yeni Master Kamyonet ise kapalı kasa, şasi kabin ve sac kasa olarak üretilirken tek kabin veya çift kabin seçenekleri de mevcut. 2.3 dCi motor ve 125 hp lik kamyonetlerin 3,5 ve 4,5 tonluk farklı kapasiteleri ile birlikte ön ve arka çeker versiyonları da unutulmamış. Kısacası gerçekten detaylı bir şekilde çeşitlendirilerek son kullanıcıya arz edilen Yeni Master’ların hafif ticari segmentte dolduramayacağı bir boşluk yok gibi.

Sadece Master’ı yenilemekle kalmayan Renault versiyon gamına derin donduruculu Frigo adını da eklemiş. Kamyonet ve Panelvan olarak ayrılan Yeni Master Frigo’nun 2.3 dCi motoru 125 hp güç üretiyor ve 310 Nm tork sağlıyor. 11 ve 13 metreküplük panelvan seçenekleri olan aracın kamyonet versiyonları ise tek kabin olarak satışta ve 3,5 tonluk yüklü ağırlık kapasitesi var. Kangoo’nun da Frigo versiyonu ayrıca mevcut olup 1.5 dCi motorla geliyor ve 90 hp lik güç üretiyor. Bütün Frigo’ların +5 ve -20 derecelik soğutma kapasitesine sahip farklı seçenekleri de farklı ihtiyaçlara cevap verecek.

Römork Savrulma Önleyici, Devrilme Önleyici, Adaptif Yük Kontrolü gibi ticari teknolojileri de barındıran araçlarda ESP, Yol Tutuş Desteği, Yokuş Kalkış Desteği, Start&Stop özelliği gibi yeni teknolojileri de mevcut. Yeni motoru ile yakıt tasarrufunu da arttıran Renault Master’ın 165 hp lik çift turbolu motoru önceki neslin 150 hp lik dCi motorundan 1.5 litre daha az yakıyor. Satın almak isteyenler için ise 48 aya ve 66.000 TL ye varan vadelerde kredilendirme yapılabildiğini eklemekte fayda var.

renault_master

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir