Türkiye’de Dizel Chevrolet Cruze Satışları Başladı

Chevrolet Cruze diğer arablardan farklı olarak tam 163 beygir motor gücünde. Dizel olması farklı görüntüsü ve bu performansa sahip olması sebebi ile kendini diğer arabalar arasında fark ettiriyor. 

Şu anki istatistiklere göre eski modeli dünya çapında 1 milyondan daha fazla satmış durumda. Bu yüzden çıkartılan bu yeni model Chevrolet severlerin tercihleri arasına tekrar girecek gibi görünüyor.

Chevrolet Cruze Özellikleri

-6 vites (Manuel yada Otomatik olarak)

-100 km’de ortalama 5.4 litre yakıt tüketimi

-163 beygir motor performansı

-ESC, ABS, EBD

-8 hava yastığı ile koruma

Chevrolet Cruze‘nin şu an iki seçeneği bulunmakta. Bunlar Hatchback ve Sedan. Her ikisinde de dış görünüş ve iç tasarım nefesleri kesiyor. İç kısımdaki konfor ve kullanılan teknoloji Chevrolet Cruze’yi yepyeni bir düzene sokmuş.

Bilindiği üzere Chevrolet Cruze 2009 yılından itibaren satılmakta. Ve bir kaç ay önce 1 milyonuncu arabasını sattı. Bunun üzerine uzmanlar bu arabanın iç ve dış görünüşünde biraz değişikliğe giderek ve arabayı dizel motor yaparak yeni nesil Chevrolet Cruze ile karşımıza çıktı.

Dizel Chevrolet Cruze şu anda sınıfının en güçlü motoruna sahip.(163 beygir). Vitesine gelince altı ileri manuel yada otomatik kullanma seçenekleri mevcut. Bu özelliklerinin yanında dizel olmasından kaynaklanan bir yakıt tasarrufu bulunmakta. Chevrolet Cruze özelliklerinden bahsederken değindiğimiz gibi 100 km’de ortalama 5.4 litre yakıyor.

Güvenliğine gelince; dizel Chevrolet Cruze tüm dünyaca bilinen Euro NCAP‘tan (araba güvenliği test eden şirket) 5 yıldız almış durumda.

Tüm bu özellikleriyle yeni dizel Chevrolet Cruze artık Türkiye’de ve satışları başladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.