Tesla

Tesla Model S aldı başını gidiyor!

Bildiğiniz gibi son senelerde elektrikli otomobillere yapılan yatırımlar oldukça fazla. Neredeyse her otomobil geliştiricisi kendine özel elektrikli otomobilini üretirken sadece elektrikli otomobil üreten markalar da bulunuyor, Tesla gibi. Tesla Model S ise şu ana kadar elde etmiş olduğu satış değerleriyle Tesla’nın gelecekte, bu sektörde en büyük isimlerden biri olacağını kanıtlamakta. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla Model S’in emisyonsuz ve dostu olmasına rağmen bu arabayı satın alanların bir lüks zevk için aldığını ifade ederken otomobili tam da bir “çevreci” olarak nitelendirmenin yanlış olacağını gösteriyor.

Işıltılı günler yaşayan Tesla, Model S versiyonuna eklenen P90D versiyonu ve Ludicrous Mode performans modu ile parıltılı günler yaşamaya devam ediyor. Tıpkı Volkswagen Passat gibi premiuma yakın bir kabin, Mercedes Benz benzeri cam kontrolleri ve direksiyon sunan Tesla Model S’de markanın CEO’su Elon Musk’da görünüşe göre çevreci çizgiden çıkıyor gibi görünüyor. Tesla Model S, son zamanlarda Amerikan arabalarına ve süper sport arabalara drag yarışlarında toz yutturması ile gündeme geliyor.

Eğer Tesla Model S, A noktasından B noktasına gitmek için mevcut elektrik motoru ile aynı performansı üreten ancak kumla çalışan bir motora sahip olsaydı, insanlar yine drag yarışlarında hava atmak için ya da eğlence için kullanırdı. Çünkü elektronik aletlerin kullanım amacı da (tıpkı iPhone örneğinde olduğu gibi) gösteriş ve eğlence. Kullanılan teknolojisi ve tasarımı ile kesinlikle övgüyü hak eden Tesla Model S, bazı kullanıcıların eline düştüğünde yalnızca sıradan bir elektronik oyuncağa dönüşüyor.

Tesla Model S

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir