Haberler

Taşıt Kredisinde Kamu Bankalarında Covid-19 Özel Düşüş

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kamu bankalarında yeni bir gelişme var. Hazine ve Maliye Bakanlığı Covid-19 virüsü sebebiyle aksayan hayat düzeneğinin normalleşme durumunda vatandaşların yararlanabileceği birçok fırsat sundu. Bu fırsat ile normalleşme durumuna giren Türkiye kredilerinde düşük faiz imkânından yararlanabilecek. Farklı alanlardaki kredilerde sunulan bu imkan taşıt kredisinde de kullanılabilecek.

Yerli Üretim Araçlarındaki Araçlarda Oranlar Daha Düşük

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmaların sıfır binek araçların alımında kullanılacak kredi bu düşük faiz imkanından yararlanılabiliyor. Binek araçlar grubu ise motosiklet de dahil. Bu grup dışında ticari araç alımlarında da bu krediye başvurulabiliyor. Bu kredilerden yararlanmak isteyen vatandaş anlaşmalar sağlandığı takdirde bu şartlardaki araç kredisi için aylık yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasındaki faiz oranından yararlanabiliyor.

Sıfır araç değil ikinci el araç alımı gerçekleştirilmesi durumunda ise aylık yüzde 0,82 faiz oranı ile kredi kullanılabilinir. En az 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vade olan bu kredi de azami limit ise 150 bin liradır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir