Suzuki

Suzuki Celerio Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Suzuki’nin yeni seneyle birlikte satışa sunmaya hazırlandığı bir model var ve bu model piyasadan çıkmaya hazırlanan Splash ile Alto’nun yerine sahnede olacak: Suzuki Celerio. İlk olarak sadece İngiltere’de satışa sunulacak olan Suzuki Celerio Fiyat Listesi gelen bilgilere göre 12 bin 500 dolardan başlayacak ve 14 bin dolara kadar yükselecek. İki farklı donanım paketine ( SZ3 – SZ4 ) sahip olan yeni model mini tasarımı ile fazlasıyla beğenilirken piyasanın ihtiyacını karşılayabilecek mi? Bunu hep beraber göreceğiz. İşte Suzuki Celerio özellikleri.

Temel donanımdaki SZ3, 6 havayastığı(sürücü, yolcu ve perde), ESP, klima, alaşımlı jantlar, USB ve bluetooth bağlantısı gibi özellikleri barındırıyor. SZ4 versiyonu ise daha farklı alaşımlı jantlar ile elektrikli arka camlar, sis farları, gövde rengi aynalar ve krom ön ızgara gibi detaylar içeriyor. Yeni Suzuki Celerio 3.600mm uzunluk, 1.600mm genişlik ve 2.425mm lik dingil mesafesi ile Opel Adam, Citroen C1, Hyundai i10 gibi modellerden daha küçük. Buna rağmen Celerio, 254 litrelik gayet başarılı bir bagaj hacmine sahip.

Celerio’nun Avrupa versiyonu 67 beygir güç üreten 1 litre 3 silindirli benzinli motor ile satılacak. 99g/km lik emisyon değerine sahip bu araç 100 km de 4.3 litre yakıt tüketecek. Suzuki yaptığı açıklamada start-stop özelliğine sahip olan yepyeni bir motorun versiyon gamına 2015 yazına kadar ekleneceğini bildirdi. Bu yeni motor, tüketimi yaklaşık %16 azaltarak 3,6 litre seviyesine çekecek. Ayrıca yeni motorla beraber yepyeni bir otomatik vites versiyonu da (AGS – Automatic Gear Shift) satışa sunulacak.

Suzuki Celerio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir