Haberler

İkinci el otomobiller satışta

Sene sonuna geldik ve bu da otomobil firmaları için en büyük kampanyaların yapılması anlamını taşıyor. Durumu değerlendirmek ve otomobil satın almak isteyen kişiler de ya ellerinde bulunan otomobilleri satılığa çıkarıyor ya da satış olmaksızın yeni otomobillere yöneliyor. Elindeki otomobilleri satışa çıkaranlar sayesinde sıfır araçlarda olduğu gibi ikinci el pazarında da şu anda büyük bir hareketlilik söz konusu. Faiz oranlarının da düştüğü göz önüne alınırsa birkaç ay hareketliliğin devam edeceğini söyleyebiliriz.

İkinci el piyasasının durgun olduğunu söyleyen galerici Cihan Kızılaslan (40) da “Piyasa çok durgun, sıfır araçlarda ciddi kampanyalar var. Bu nedenle ikinci el araçlar fiyatları uygun olmasına rağmen satışımız yok. Satılmak istenen çok fazla araç var, ancak satılan araç sayısı az. Genellikle insanlar, araçlarını satıp sıfır araç almaya çalışıyor. Cebinde 20 bin TL’si olan sıfır araca yöneliyor. Daha çok 15- 20 bin TL ve altındaki araç satışları oluyor. Bu rakamın üstüne çıkıldığında sıfır araca yöneliniyor” diye konuştu.

Bedelli askerlikten yararlanmak isteyen bazı kişilerin de 18 bin TL parayı ödeyebilmek için araçlarını satışa çıkardığı belirtildi.

ikinci_el

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir