Smart

Smart’tan iki yeni model

Almanya’nın önde gelen otomobil üreticilerinden biri olmasına rağmen köklü bir tarihe sahip olmayan, ülkemizde de pek aktif olmadığını söyleyebileceğimiz Smart, iki yenilenmiş otomobilinin fotoğrafını paylaştı. Uzun süredir mükemmel bir gizlilikle korunması başarılan otomobiller marjinal tasarımıyla hem iyi hem de kötü yorumlar alırken biri çift kapılı, biri ise dört. İç kabinde de yapılan yenilikler dikkat çekerken renk seçeneğinin pek de fazla olmasını beklemiyoruz.

Alman otomobil üreticisinin her iki yenilenen modeli de markanın geçtiğimiz yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilediği Fourjoy konsept modelinin tasarım felsefesinden başta ön ve arka farlar olmak üzere izler taşıyor.

Ufak boyutlarına rağmen oldukça güvenli olan yeni Smart ForTwo ve ForFour modellerinde Tridion Güvenlik Hücresi tekrardan tasarlanmış. Ayrıca yeni LED far ve kaput tasarımı ile araç daha dinamik bir tasarıma bürünürken bal peteği desenli ön ızgarada yeni Smart’ların dikkat çekici detayları arasında yer almış.

2006 yılından bugüne hiç kar edemeyen Smart’ın bu iki yeni model ile birlikte kar etmeye başlayacağı Daimler Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul doğumlu Dieter Zetsche tarafından açıklandı.

smart

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir