Renault

Renault Kadjar tanıtılmayı bekliyor

Renault, birkaç gün sonra yeni bir model tanıtacak. C segmentinde yer alacak olan yeni crossover modelin adının Kadjar olacağı açıklandı. 2 Şubat’ta tanıtımı gerçekleşecek modelin teknik özellikleri henüz belirtilmiş değilken yine dört çeker sisteme sahip olacağının kesinlik kazandığını biz aktaralım sizlere. Gelen bilgilere göre yeni model ismini İngilizce “quad” ve Fransızca “jailir(fırlamak)” kelimelerinin birleşiminden almış. Renault Kadjar fiyat listesi de paylaşıldığında sizlere sunacağız.

Renault’un bu isimde karar kılmasının bir nedeni de daha önceki crossover modelleri Captur ve Koleos ile uyumlu olması. Bu model adı aynı zamanda altyapısından faydalanılan Nissan Qashqai ile de uyumlu görünüyor. Bu yeni model hakkında daha fazla bilgi vermeyen Renault, Yeni Kadjar’ın görsellerini Ocak ayı sonundan itibaren #KADJAR altından bir sosyal medya reklam kampanyası şeklinde peyderpey paylaşacak.

Deneme sürüşleri sırasında kamuflajlı hali kameralara yansıyan aracın kasa olarak da Qashqai’ye benzeyeceği anlaşılıyor. Bu yeni SUV’un teknik verileri tam olarak bilinmese de birkaç farklı dizel ve benzinli versiyonu olacağı tahmin ediliyor. Yeni Kadjar’ın 1.400 kg civarında olması ve otomatik versiyonlarında CVT şanzıman ile gelmesi bekleniyor. Araç 2015 sonuna yetiştirilmeye çalışılacak.

Renault Kadjar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir