Peugeot

Peugeot 308 SW Görüntüleri Yayınlandı

Peugeot 308 SW Görüntüleri Yayınlandı, Peugeot’un yenilenen kompakt modeli 308 serisi, geleneksel hatchback modelin ardından SW versiyonuyla da gün yüzüne çıktı.

Hatchback versiyonu ile karşılaştırıldığında bir hayli büyük boyutlara sahip olan 308 SW, 4,58 metrelik uzunluğa, 1,47 metrelik yüksekliğe ve tam 610 litrelik devasa bir bagaj hacmine sahip. 610 litrelik bagaj hacmi, 624 litre ile segment lideri konumunda olan Honda Civic Tourer modeline de bir hayli yakın.
Aynı zamanda yeni 308 SW modeli tek hareketle yatırılabilen arka koltuklar sayesinde mükemmel bir düz zemin oluşturarak daha rahat bir yükleme alanı sağlayacak

Yeni 308 SW modelinin tasarımında ise Peugeot sürpriz yapmak yerine hatchback model ile aynı tasarım çizgilerini genişletmeyi tercih etmiş. Tasarımda göze çarpan en büyük değişiklikler ise bir hayli büyük görünen 3. Arka camlar ve daha büyük boyutlara sahip arka farlar olmuş. İç tasarımda ise Peugeot herhangi bir değişikliğe gitmeyi tercih etmemiş ve hatchback modelde kullanılan i-Cockpit direk olarak SW modele uygulanmış.

308 hatchback modeli gibi Peugeot’un yeni Verimli Modüler Platformu (EMP2) üzerine konumlandırılan 308 SW modeli bu sayede ağırlıktan bir hayli tasarruf etmiş. Bu yüzden yeni 308 SW modelinin ağırlığı rakiplerinden yaklaşık 140 kg daha düşük tutulmuş. Fransız firmanın belirttiğine göre düşük ağırlığı ile yeni 308 SW’nin sürüş keyfi de artacak.

2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yeni 308 SW modelinin satışları Fransa’da ilkbaharın ardından başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir