Otomobil YorumlarıPeugeot

Peugeot 208 yorumları

Peugeot 208 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

208 ile Peugeot yepyeni bir tasarım anlayışını benimseme cesaretini göstermiş, 2 serisine yepyeni kişilik kazandırmıştır. Otomobil tasarımındaki bu “yeniden doğuş”, sürüş deneyimi, ergonomi, mimari ve çevre konularında açıkça görülüyor.

Stilde yeniden doğuş Dış stilde, Peugeot’nun yeni tasarım kodlarını yansıtan ve daha önce SR1 konseptinde kullanılan detaylar “yeniden doğuş” felsefesine ışık tutmuştur. Akıcı radyatör ızgarası, LED gündüz farları, bumerang tipi stop lambaları ve her detay bu felsefeyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. 208, 3 ve 5 kapılı olmak üzere 2 farklı gövde tipiyle sunulmaktadır. 3 kapılı versiyonlar, atalarından (205 GTİ, 106 GTİ, 206 GTİ) aldıkları dizayn kodlarını taşımaktadır.

Ön farları Peugeot bakışını yansıtırken bumerang tipi arka farları ve 6 adet aslan pençesi LED ışıkları, yeni 208’in hem gece hem de gündüz göz alıcı güzelliğini gösteriyor.

208’in heykel gibi işlenmiş gövde parçaları dizaynını modernleştiriyor ve teknolojisini arttırıyor. Hava sürtünme katsayısının düşmesiyle daha iyi aerodinamik özellikler ve yüksek performans elde ediliyor. 208, atletik yapısı, azaltılmış çıkıntıları, kısa kaputu ve alçak tavan yapısı ile sportifliğini ortaya koymaktadır.

Ergonomide yeniden doğuş 208, bilinen teknik ve kültürel kısıtlamaları aşarak, tamamen farklı bir sürüş deneyimi yaratmayı amaçlamıştır. Sürücünün yakın çevresini sezgisel olarak kontrol edebilmesini sağlayan kokpit, küçük direksiyon simidi, göz hizasındaki göstergeler ve dokunmatik ekran sürüş kolaylığı sunmaktadır. Başka bir otomobilde bulunmayan bu dizayn anlayışının sürücüye faydası; kullanım ve park etme kolaylığı, manevra kabiliyeti ve sürüş zevkidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir