Peugeot

Peugeot 208 Yeni Otomatik Vites

Peugeot 208 Yeni Otomatik Vites, Peugeot, sadece 1,6 litrelik e-HDi dizel motor versiyonunda satışa sunduğu otomatik vites seçeneğini bu kez de 1.2 litrelik benzinli motorlarına ekledi.

Yeni nesil ETG (Efficient Tronic Gearbox) otomatik şanzıman seçeneğini 34.400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Tam otomatik şanzıman konforu sunduğu belirtilen 5 ileri kademeli yeni nesil robotize şanzıman, modelin 82 beygir güç üreten 1199 cc’lik motoruna eşlik edecek.

0-100 km hızlanmasını 12.2 saniyede tamamlayan ve maksimum 175 km/s hıza ulaşabildiği belirtilen Peugeot 208 ETG modeli ayrıca 100 kilometrde sunduğu ortalama 4,5 litrelik yakıt tüketimi ile tutumlu bir model olduğunu da gösteriyor.

Access, Active ve Allure olmak üzere 3 farklı donanım paketi ile satışa sunulan modelin baz versiyonu içerdiği sınırlı donanımları ile yetersiz kalırken, 40.400 TL fiyat etiketine sahip modelin en dolu paketi olan Allure donanım seçeneğinde ise park sensörü, hız sabitleme sistemi, kararan iç dikiz aynası, sis farı ve alaşım jant gibi donanım çeşitlerini bulmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir