HaberlerOpel

Opel Karl yüzünü gösterdi

Geride bıraktığımız aylarda sizlere tanıttığımız, ismini Opel’in kurucusu Adam Opel’in çocuğundan alan Opel Karl, 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak. Geçtiğimiz gün otomobil hakkında yeni bilgiler de bizlere aktarıldı. İngiltere’de Vauxhall Viva, Amerika’da ise Chevrolet Spark adıyla satışa sunulacak olan modelin ülkemize gelip gelmeyeceği henüz belli olmuş değil. Ancak gelen bir bilgi ise şu: Opel Karl fiyat listesi Avrupa’da 10 bin euronun altında bir değerden başlayacak.

Opel’in binek araçlarının en küçüğü olacak Yeni Opel Karl 3.680 mm uzunluğu ile Adam’dan(3.698mm) ve Corsa’dan(3.999mm) daha küçük olacak. Buna rağmen marka Karl ile 5 yolcunun rahat seyahat edebileceği iddiasında.

Avrupa pazarında 10.000 Euro altında bir fiyat belirlenmesi beklenen araba doğru bir fiyat politikası izlenirse ülkemizde de Fiat Panda, Kia Picanto, Hyundai i10 gibi modellere dişli bir rakip olabilir. Ağırlığı 900 kg civarında olacak Opel Karl yeni geliştirilen 1.0 litrelik 3 silindirli bir motorla 74 hp güç üretecek.

opel_karl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir