HaberlerOpel

Opel Corsa yok satıyor!

Türkiye’de ne zaman ve ne kadar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı henüz açıklanmamış olan 2015 model Opel Corsa, Avrupa’da da vitrinlerdeki yerini almadan, ön siparişlerle birlikte 30 bin değerine ulaşmayı başardı. Ağustos’ta başlayan ön siparişler ilk olarak sadece Almanya için geçerliyid, artık ise neredeyse tüm Avrupa ülkelerinden sipariş verilebiliyor. Yılın sonuna gelmeden kıt’anın en büyük ülkelerinde satışa da sunulması beklenen 2015 model Opel Corsa’nın diğer küçük çaplı ülkelere 2015’ten sonra gitmesi beklenmekte. Otomobil Türk sürücüler tarafından da çok beğenilmişti donanımsal bakımdan, ancak yorumlara bakılırsa arka tasarımın pek de göz doldurmadığını söyleyebiliriz.

Opel’in bu satış rakamını etkileyici kılan, kullanıcıların arabayı görmeden ve test etmeden Corsa’yı istemesi. Bu noktada firmanın güvenilirliği ve marka değeri ön plana çıkıyor. Ön satış deneyimi ile arabanın fiyat, tasarım ve teknoloji üçgeninin iyi kurulduğu kanaatine varan marka aynı zamanda marka değeri hakkında da bir fizibilite çalışması da yürütmüş olarak değerlendiriliyor.

Opel yeni modeli ile piyasadaki payını arttırmayı hedefliyor. Firmaya göre bu satış başarısı modelin ilk jenerasyonunun piyasaya çıktığı 32 yıldan bu yana toplamda 12.4 milyon adet satılması ve “Corsa” adına olan güven ile yakından ilişkili. Corsa’nın bu süreçteki satışları Opel’in toplam satışlarının dörtte birine karşılık geliyor. Opel Corsa 2006 ile 2014 arasında üretilen dördüncü jenerasyonundan yaklaşık 3 milyon adet satmayı başarmıştı.

Yeni Corsa’nın Türkiye’de yollara çıkacağı tarih ise şimdilik tam olarak bilinmiyor.

opel_corsa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir