Nissan

Nissan Sport Konsept

Nissan Sport Konsept, Nissan, gelecek Maxima modelinin temellerini oluşturacak yeni Sport Sedan konsept modelini hayranlarıyla buluşturdu.

Nissan Genel Müdür Yardımcısı Andy Palmer’a göre bu konsept otomobil “yeni, duyguları barından ve enerjik tasarım çizgileri ile tasarlanan sedan otomobil özelliklerine sahip spor otomobil, bu konseptin temsilcisi olan Nissan’ı yeni bir boyuta taşıyor.”

Yani bu açıklama da Nissan’ın, geleneksel spor otomobillerin simetrisi ve tasarım anlayışına sahip, ancak fütüristtik teknolojik nimetlerden de faydalanan bir otomobil ile karşılaşabileceğimizin sinyallerini veriyor.

Tüm bu özellikleri ve tasarım elementlerini barındıran Nissan Sport Sedan konsepti, 370 Z ve Murano modellerinde de kullanılan 3.5 litrelik V6 motoru ile 300 beygirden daha fazla güç üretiyor. Motorun gücü tekerleklere aktarımı ise konsept modele göre yeniden geliştirilerek daha hızlı tepki vermesi sağlanmış sürekli değişken Xtronic şanzıman ile sağlanmış.

Japon otomobil üreticisi Nissan Sport Sedan konseptini tasarlarken yalnızca dış tasarıma değil iç tasarıma da bir hayli önem vermiş. Çift renkli kontrast deri döşeme, Bugatti Veyron’u andıran vites topuzu, krom göstergeler ve spor direksiyon ile Nissan oldukça lüks ve zarif bir iç tasarıma da imza atmayı başarmış.

Dış tasarımda da etkileyici duran Nissan Sport Sedan konsepti, kaputla birleşerek arka farlara kadar uzanan ana hattın en etkileyici noktası V şeklindeki GT-R modelinden tanıdık gelen krom ön ızgarası, LED ön ve arka farlar ile otomobil severlerin beğenisini kazanmayı başarıyor.

nissan-sport-sedan-concept

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir