BMW

BMW M4 İlgileri Üzerine Çekti

BMW M4 İlgileri Üzerine Çekti, BMW’nin ilk M4’ü Detroit Otomobil Fuarı’nda sergileniyor. İlk kez meraklısıyla buluşan M4 Coupe ilk olarak eşsiz tasarımı ile dikkat çekiyor. 3 litrelik 6 silindirli Twin-Power turbo motora sahip otomobil, 431 HP güç ve 550 Nm tork üretiyor. Otomobilde standart olarak sunulan 6 ileri manuel şanzıman ile M4 Coupe 100km/s hıza 4.3 saniyede ulaşabiliyor. Opsiyonel olarak sunulan 7 ileri M DCT şanzıman ise bu oranı 0.2 saniye kadar alta çekiyor.

Elektronik olarak sınırlandılmış M4 Coupe’nin maksimum hızı 250 km/s. M Driver’s Package ile bu hızı 280 km/s hıza çıkartmak mümkün oluyor.

M4 Coupe’nin tasarımı oldukça agresif. M4’ün 4 kapılı versiyonunda da durum aynı… 18 inç hafif alaşımlı M jantlar isterseniz opsiyonel olarak 19 inç de olabiliyor. Aracın en önemli özelliklerinden birisi de karbon fiber çatı oluyor. Bu çatı sayesinde aracın toplam ağırlığında 6 kilogram kadar hafifleme olmuş. Önemli olan bir diğer özellik ise otomobilin aktif M difransiyele sahip olması… Çekişi sınırlı kaymalar ve aracı stabil tutmayı sağlayan bu difransiyel elektronik olarak kontrol ediliyor. 3 sürüş seçeneğine sahip M4, “Comfort”, “Sport” ve “Sport+” seçenekleri ile sürücüsüne göre şekilleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir