BMW M4 İlgileri Üzerine Çekti

BMW M4 İlgileri Üzerine Çekti, BMW’nin ilk M4’ü Detroit Otomobil Fuarı’nda sergileniyor. İlk kez meraklısıyla buluşan M4 Coupe ilk olarak eşsiz tasarımı ile dikkat çekiyor. 3 litrelik 6 silindirli Twin-Power turbo motora sahip otomobil, 431 HP güç ve 550 Nm tork üretiyor. Otomobilde standart olarak sunulan 6 ileri manuel şanzıman ile M4 Coupe 100km/s hıza 4.3 saniyede ulaşabiliyor. Opsiyonel olarak sunulan 7 ileri M DCT şanzıman ise bu oranı 0.2 saniye kadar alta çekiyor.

Elektronik olarak sınırlandılmış M4 Coupe’nin maksimum hızı 250 km/s. M Driver’s Package ile bu hızı 280 km/s hıza çıkartmak mümkün oluyor.

M4 Coupe’nin tasarımı oldukça agresif. M4’ün 4 kapılı versiyonunda da durum aynı… 18 inç hafif alaşımlı M jantlar isterseniz opsiyonel olarak 19 inç de olabiliyor. Aracın en önemli özelliklerinden birisi de karbon fiber çatı oluyor. Bu çatı sayesinde aracın toplam ağırlığında 6 kilogram kadar hafifleme olmuş. Önemli olan bir diğer özellik ise otomobilin aktif M difransiyele sahip olması… Çekişi sınırlı kaymalar ve aracı stabil tutmayı sağlayan bu difransiyel elektronik olarak kontrol ediliyor. 3 sürüş seçeneğine sahip M4, “Comfort”, “Sport” ve “Sport+” seçenekleri ile sürücüsüne göre şekilleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir