Ford

Mondeo’ya Küçük Motor Takviyesi

Mondeo’ya Küçük Motor Takviyesi, Son jenerasyon Mondeo modelini 2012 yılında Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda büyük bir organizasyonla tanıtan Ford, günün sonunda insanların Mondeo’nun hala sıkıcı bir aile otomobili olduğunu düşünmemesi için böyle bir etkinliği gerçekleştirdi.

2012 yılında “Uluslararası Yılın Motoru” ödülünü alan EcoBoost, direkt enjeksiyonlu benzinli motor ailesine üye ve Ford tarafından daha küçük motor hacmi ile daha fazla güç üretme üzerine tasarlandı. Ayrıca EcoBoost modeli diğer modellere göre %20’de daha az yakıt tüketecek. 3 silindirli direkt enjeksiyonlu turbo şarjlı EcoBoost, 1.0 litre hacme ve değişken kam mili zamanlamasına (Ti-VCT) sahip. Ecoboost’un 99 ve 123 beygirlik modelleri Mondeo modelinde tercih edilebilecek.

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni Ford Mondeo, Avrupa’da 4 ve 5 kapılı seçenekler ile satışa sunulacak. Ford tarafından açıklanan bilgilere göre yeni Mondeo modeli sınıfındaki en düşük yakıt tüketimine sahip olacak. 1.000cc’lik EcoBoost motorun 1,500 kg ağırlığındaki bir otomobil için yeterli olup olmayacağını ise araç satışa sunulduğunda görebileceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir