Opel

Meriva’ya Yeni Dizel Motor

Meriva’ya Yeni Dizel Motor, Yeni 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motor artık Meriva’da. 136 hp.’lik güç ve 320 Nm. tork üreten motor Euro 6 normlarını karşılayan motor, gücünü 6 vitesli manual şanzımandan alıyor. Dizel motoru ile 100 km.’de 4.4 lt. yakıt tüketimi ve 116 g/km emisyon değerine sahip Opel Meriva, mart ayında Türkiye pazarında.

FlexDoors kapıları, FlexSpace oturma düzeni, zarif ve ergonomik ön koltukları, çok sayıda akıllı saklama gözü ve bisiklet taşıma sistemi FlexFix gibi sadece esnekliği değil, aynı zamanda ergonomiyi de geliştiren özellikleri ile otomobil severlerin beğenisini kazandı. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Opel Meriva segmentinde ergonomi, esneklik ve kalite konularında standartları yeniden belirliyor. Teknolojiyi maksimum seviyede kullanarak daha konforlu bir sürüş deneyimi sağlıyoruz. Sınıfındaki en sessiz motor olan yeni nesil 1.6 CDTI seçeneğini de içeren Euro 6 onaylı motor yelpazesi ile yolumuza devam ediyoruz. Yeni motor seçenekleri, yeni şanzımanlar ve yeni nesil IntelliLink bilgi ve eğlence sistemi ile Opel Meriva’yı otomobil severlerin gözünde her zamankinden daha çekici hale getiriyoruz” dedi.

Opel’in Yeni Nesil 1.6 CDTI dizel motoru ilk kez Zafira Tourer’da otomobil severlerin beğenisine sunulmuştu. Düşük yakıt tüketimi ve çevre dostu olma özelliğini sessizliğiyle birleştirmekte. Tamamen alüminyumdan üretilen sınıfının en sessiz motoru, daha önceden Meriva’ya güç veren 1.3 CDTI ve 1.7 CDTI motorların yerini alacak.

Yeni Nesil 1.6 CDTI dizel motor ise 100km’de sadece 4,4 litre yakıt tüketimi ve 116 gram CO2 emisyon özelliğiyle öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir