Mitsubishi

Mitsubishi konsept show yapacak

mitsubishi-suv-konsept-modelleri

Mitsubishi konsept show yapacak, Mitsubishi, ekim ayının ilk günlerinde paylaştığı bu fotoğraf ile hazırladığı 3 konsept SUV ve MPV model ile Tokyo Otomobil Fuarı’nda şov yapacak.

Mitsubishi’den yapılan açıklamaya göre yeni tasarım ve teknolojilere sahip bu 3 çalışma, “Mitsubishi’nin gelecek modelleri için geliştirme ve üretim aşamalarında yön gösterici” olacak.

Gri renkli Mitsubishi Concept GC-PHEV modeli, markanın gelecek jenerasyon sürekli 4 çeker SUV’sini temsil ediyor. 3.0 litrelik V6 süper şarjlı MIVEC motoru şarjlı hibrit sistemi (PHEV) ile düşünen Mitsubishi, yüksek verimli motor ve bataryaya gücün, 8 vitesli otomatik şanzıman ile aktarılmasını düşünmüş. Mitsubishi’ye göre Concept GC-PHEV konsepti tüm yol şartlarında başarılı gerçek bir SUV.

Kırmızı renkli ikinci konsept SUV ise, markanın gelecek jenerasyon kompakt SUV modellerine yön verecek ve tamamen sürüş keyfi odaklı olacak modeli Mitsubishi Concept XR-PHEV. Önden motorlu olan bu konsept model, hacmi küçültülmüş 1.1 litrelik direkt enjeksiyonlu turbo şarjlı MIVEC motoru, PHEV (Şarjlı Hibrit ve EV Güvenli Sürüş) ile bir araya getirecek. Mitsubishi’nin düşük hacimli bu yeni motoru, hafifliği, yüksek verimliliği ve uzun batarya süresi ile yeni bir boyut açacak.

Yeşil otomobil ise, markanın SUV özelliklerini ve MPV iç mekan avantajlarını sunan gelecek jenerasyon kompakt MPV modeli COncept AR. Ultra hafif bir hibrit motor tercih edilen bu model de, Concept XR-PHEV modelinde kullanılan 1.1 litrelik direkt enjeksiyonlu turbo şarjlı MIVEC benzinli motora sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir