Mini

Minik Arabalar Serisinde Elektrikli Üretim

Yüzyılın en sempatik arabası olarak her yaştan insanın kullanmaktan hoşlandığı Mini Cooper, güncel teknolojilerle uyumlanıyor. Elektrikli araçlar sınıfı için 2019 modelini dizayn eden Mini Cooper, 4×4 araçlardan daha kaliteli sürüş keyfi ve asfalta yakın giden uçuş keyfi ile en donanımlı araçlar arasında yer alıyor.

Elektrikli araba üretimine başlayacağını belirten İngiliz markası, BMW bünyesinde İngiltere Oxford fabrikasında üretiliyor. Elektrikli araçların ise Çin’de üretileceği belirtildi. 2018 yılında Frankfurt fuarında tanıtılan yeni Mini dizaynının, elektirikli olarak üretileceği düşünülüyor.

Elektrikli Mini Cooper modeli için performans, menzil, batarya veya diğer özellikleri hakkında henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

”Voltaj İle Ölçülür, Nabız İle Hissedilir” sloganı ile Mini Cooper Türkiye sayfalarında tanıtılmaya başlayan elektrikli Mini Electric Consept, tam anlamıyla bir tasarım harikası.

Mini’nin sevilen sürüş özellikleri ve keyfine Electric konsepti katılarak, yeni bir boyut sunuluyor. Teknoloji ve yaratıcılığın esas alındığı tasarımda, araç- sürücü- yol formülünün muazzam duygu akışkanlığı üst seviyede sağlanıyor. En azından tasarım ve sunumdan anlaşılan, Mini severlerin yeni konsepti çok beğenecekleri düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir