Mercedes

Mercedes-Maybach S Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Mercedes’in farklı bir ortağı olan Maybach, yeni serisini sonunda Türkiye’ye de getirdi. Ultra lüks araçlar üreten Mercedes-Maybach S serisinin en düşük otomobil fiyatı bile 1 milyon liradan fazla. Üst düzey güvenlik sistemlerine sahip olan otomobiller yayaları önceden algılayarak hız düşürme özelliğiyle dikkat çekerken Start&Stop özelliğine de sahip. Aracın bir başka artısı da Distronic Plus teknolojisi; bu teknoloji ise öndeki araçla aranızdaki mesafeyi korumanıza yardımcı oluyor. Bir farklı özellik de otomobilin şeritten çıkışını, sapmasını engelliyor. Mercedes-Maybach S yorumları bu vakte dek hep olumlu yönde oldu; ücretini hak ediyor.

Adaptif Uzun Far yardımcısı ile gece yolculuklarını da kolaylaştıran Maybach S-Serisi, Gece Görüş Yardımcısı PLUS sayesinde gece yolu kızılötesi ışınlar ve termal görüntüleme sistemleri ile tarayarak aydınlatma dışında kalan bölgede yaya gördüğünde otomatik olarak devreye giriyor.

Maybach S-Serisini bu denli özel kılan, diğer bir çok binek araçta bulunabilecek bu güvenlik ve sürüş destek sistemleri değil. Aracın şimdiye kadar yapılmış en sessiz model olan S-Coupe’den dahi daha sessiz olduğu, yolculuk esnasında içeri neredeyse hiç ses almadığı belirtildi.

Açıklamada Maybach S-Serisi’nin 5450 mm uzunluk ve 3370 mm aks aralığı ile diğer S Serisi araçlardan 20 cm daha büyük olduğu ve arka kapısının 66mm kısaltılması ile arka koltukların daha ayrıcalıklı ve konforlu tasarımlandığı belirtildi. Arabanın iç kısmındaki lüksün boyutlarını anlatabilmek için içerisinde iki adet gümüş şampanya kadehi bile olduğu açıklamaya eklendi.

Mercedes-Maybach S

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir