Mercedes-Benz Sprinter, Türk şoförler için ideal

Mercedes-Benz, Citan’la hafif ticari araç pazarındaki yerini sağlama almayı hedefliyor. Markanın Sprinter modeli ise en çok Türk tüketicilerin yüzünü güldüreceğe benziyor.

Bilindiği üzere Türkiye, toplu taşımada dolmuş ve minibüsü en fazla kullanan ülkelerden biri. Mercedes-Benz de geçtiğimiz yıldan bu yana bu pazarda iyi bir alternatif olarak göze çarpıyor. Mercedes-Benz Sprinter dolmuştan geçen yıl sadece 30 adet satılmıştı. Ancak bu yıl gelen talepler 300 ile 500 adet arasında değişiyor. Bu da Türk dolmuş şoförlerinin bu modeli bir hayli tuttuğunun kanıtı.

Sprinter, tamamen Türkiye’deki dolmuş pazarının beklentileri göz önüne alınarak ortaya çıktı. Aracın bu kadar tercih edilmesinin sebebi ise yakıtta yüzde 15 gibi bir rakamla tasarruf sağlıyor olması.
Aracın standart donanımında Elektrikli ön camlar, 150 HP’lik Euro 5 motor, yokuş kalkış desteği, ASR, ABS, BAS, EBD, hava yastığı, tüm koltuklarda  emniyet kemeri, Adaptive ESP mevcut. Ayrıca uzun ve esktra karoserlere de sahip Sprinter, 14 yolcu kapasitesine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir