Mazda

Mazda 6 göz doldurdu

Ülkemizde belki de en fazla alınmak istenen ancak yüksek vergi oranlarından dolayı alınamayan Mazda 6, yeni nesliyle de beklenen başarıyı elde etti. Üçüncü jenerasyona kadar yaklaşık 3 milyon satış elde eden otomobil, 3. jenerasyonunu 2012 yılında satışa sunmuştu. Açıklanan bilgilere göre 2 sene içerisinde Mazda 6, 335 bin satış elde etmeyi başarmış. Henüz 1.6 motorla tanışmayan otomobilin yakında bu donanım seçeneğine de sahip olması bekleniyor; daha doğrusu umuluyor.

Şubat 2002 de Yamaguchi/Japonya’daki Hofu fabrikasında üretimine başlanan Mazda 6 serisi, 2007 yılına kadar yaklaşık 2 milyon adet satılmıştı. İkinci nesliyle 719 bin adet satış yapan araba 2012 de üçüncü jenerasyonunun çıkmasından günümüze kadar 335 bin araç daha sattı.

Atenza Japonya’dan yapılan açıklamada Ocak ayından itibaren makyajlı yeni bir Mazda6 için çalışmaların başlayacağı da duyuruldu. Yeni makyajlı kasada kullanılacak amortisör sistemleri, Mazda Connect ve multimedia sistemlerinin ar-ge çalışmaları da 2015 başında başlayacak.

Çin, Rusya ve Vietnam’da üretimi ve montajı yapılan Mazda6 geçtiğimiz günlerde yepyeni yüzüyle ülkemizde de satışa sunulmuştu.

mazda_6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir