MazdaOtomobil Yorumları

Mazda 5 yorumları

Mazda 5 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Geleneksel Japon sürgülü kapılardan esinlenilerek yaratılan elektrikli sürgülü kapılar ufak bir el hareketi ile kolaylıkla çalıştırılabilir ve tam elinize göredir. Sağlamlık ve emniyetten taviz vermeyen sürgülü kapılarda, parmakların sıkışmasını önleyen bir de güvenlik özelliği bulunur.

Mazda5’teki Karakuri koltuklar, hareket etmek için kendi ağırlıklarını kullanmaları sayesinde minimum efor harcanarak harekete ttirilebilir. İkinci sıradaki koltuklar tamamen ayarlanabilir ve isteğe göre ayarları tekrar tekrar değiştirilebilir. Masalar katlanabilir ve her yerde eşya gözleri mevcuttur.

Mazda5 başka hiçbir şeye benzemez. Doğada bulunan dalga formlarından alınan ilhamla yaratılan şık çizgileriyle, havanın veya suyun otomobilin üzerinden aktığı izlenimi verir. Mazda aile yüzü, yeni D sütunu tasarımı ve yatay arka farlar gibi detaylar, pratik 7 koltuklu aile arabasından çok, sportif bir hatchback görünümü verir. Minimum sürtünme yaratacak tasarımı sayesinde bu kadar büyük bir araçtan etkileyici derecede düşük bir kabin sesi bekleyebilirsiniz.

Doğal formların dikkatlice incelenmesinden türetilerek oluşturulmuş bir tasarım dili kullanan Mazda5’in tüm akıcı kıvrımları ve çizgileri, etkileyici olduğu kadar tanıdık bir genel görünüm oluşturur.


Mazda aile yüzü ızgarasından ve yeni ön far tasarımından başlayarak yeni tavan hattına kadar ilerleyen çizgileriyle Mazda5, 7 koltuklu bir aile arabasından çok, sportif hatchback görünümü sunar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir