MazdaOtomobil Yorumları

Mazda 2 yorumları

Mazda 2 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

İkinci nesil Mazda2, küçük otomobillerin de güzel, alımlı ve eğlenceli olabileceğinin ispatı. 2008 Dünyada Yılın Otomobili (WCOTY) ödülünü hakkını vererek kazandı. En son modeli, onu diğer süper minilerin önüne geçiren özellikleriyle çok daha iyi.

Mazda2 baş tasarımcısı ayrıca Mazda RX-8’in tasarımından da sorumluydu. Şimdi, gelişmiş çevre performansıyla, Mazda2, günümüzün büyük şehirlerinin daha da sorumluluk sahibi bir vatandaşı oldu. Gelişmiş akıcılığı ve dengesi, sürüş rahatlığının bu modelin güçlü bir yönü olduğunu gösteriyor.

Önceki nesil modelde göze çarpan güçlü denge korunurken, otomobil yeni güvenlik özellikleri ve ileri teknolojiler kazandı.

Genel olarak, Mazda2 yıllar boyunca şehirde yol arkadaşlığınızı yapacak, kullanıcı dostu özellikleriyle öne çıkan bir araç.

Mazda2 şimdiden Avrupa’nın en gözde bulvarlarında zarif ve modern varlığını hissettirdi. Milano’ya yaptığımız bir seyahatte, baş tasarımcımız dünyanın tüm stil sahibi başkentlerine uygun bir modeli geliştirme fikrini kafasına koydu. Ancak, tüm modacıların belirttiği gibi, makyaj yapmak için en uygun zaman, makyajın zorunluluk haline gelmediği zamandır.

Mazda’nın ortaya çıkan yeni aile yüzünde, değiştirilmiş ön tamponda yeni sis farı yuvaları ile üst ve alt ızgaralara giden makaslar göze çarpıyor. Bunlar bir araya geldiğinde, savaş uçağını anımsatan orijinal tampondan daha güçlü bir kalite ve sportiflik hissi veriyor. Hangi modeli seçerseniz seçin, otomobilin sportif çizgileri değişmez.

2007’den itibaren Mazda2’nin gövde materyallerinin sağlamlığını arttırmak için hafif, daha ince, ultra yüksek çekme dayanımlı çelik kullanımına daha fazla önem verildi. Elektrik, süspansiyon ve egzoz sistemlerinde değişikliğe gidildi. Ağırlıktan tasarruf için kapı hoparlörlerinde bile değişiklik yapıldı. İlk nesil modelin ağırlığını 100 kilo düşürüp daha güçlü ve sağlam hale getirmeyi başardık. Bu, böyle bir kompakt otomobilde mümkün olduğu düşünülenden çok daha atik, çok daha sportif bir sürüş deneyimini beraberinde getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir