Haberler

Londra’da spor otomobiller yasaklanıyor!

Sportif otomobillerin kişinin dıştan karizmasına sağladığı katkıyı hiçbirimiz yadırgayamayız. Kaldı ki artık gece kulüpleri bile lüks bir otomobille gelmeyen müşterileri içeri almıyorlar. Ancak bu otomobil sahiplerinin bazıları “gösteriş” kısmını fazla abartıp etrafa zarar ve huzursuzluk veriyorlar. Otoyolda egzoz patlatmadan olsun daha tehlikesi yarışa kadar. Londra belediyeleri de artık onlarla başa çıkma konusunda önemli adımlar attılar. Belediye artık lüks araçlarını halkı rahatsız edecek derecede kullanan sürücülere maddi ceza vereceğini resmi olarak açıkladı.

İngiliz Standartları’na göre Kensington ve Chelsea bölgelerinin yürüttüğü bu çalışma ile, yüksek devirde gazlayan, yüksek sesli müzik dinleyen ve ani hızlanmalar yapan sürücüler kriminal suç işlemiş sayılabilecek. Ayrıca hepsi bu kadar da değil. Eğer belediyelerin bu çalışmaları başarılı olursa, sıkı kanunlar konvoy halinde ilerleyen gruplar, aracını çalışır halde bırakanlar yada korna kullananlar da cezalandırılacak.

Kent Meclisi çevreden sorumlu kabine üyesi olan Tim Ahren, çevre sağlığı ve refahı ile ilgili bir açıklama yaptı:

“Hepimizin bildiği gibi başta Knightsbridge bölgesinde olmak üzere birçok pahalı otomobil, sokaklarda yarış yapıyor, park edip araçları ile çevreyi rahatsız edici sesler çıkartıyorlar. Anti sosyal davranışta bulunan bu sürücülere caydırıcı cezalar vererek halkın huzurunu ve refahını sağlayacağız.”

londra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir