Haberler

Lancia Sadece İtalyada satılacak

Lancia Sadece İtalyada satılacak, Fiat CEO’su Sergio Marchionne Fiat’ın Chrysler’i satın alması sonucu şirketin yeni stratejilerini açıkladı.

Sergio Marchionne İtalyan La Repubblica’ya verdiği röportajda Türkiye’de de satılan Lancia markasının artık sadece İtalyan pazarında satılacağını açıkladı.

Fiat’ın 2014’te Panda ve 500 ailesini geliştirmeye odaklanacağını belirten Marchionne Alfa Romeo markasının üretiminin İtalya’da gerçekleştirileceğini, Lancia’nın da sadece İtalyan pazarında satışa sunulacak marka olacağını belirtti.

Lancia’nın pazarda sadece Ypsilon modeline odaklanacağı belirtildi. Sektör rakamlarına göre Lancia satışlarının yüzde 80’i İtalya’da gerçekleşiyor. Lancia satışlarının yüzde 74’ünü de Ypsilon modeli oluşturuyor.

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin rakamlarına göre Türkiye’de 2013’te toplam 782 adet Lancia satılmıştı.

2012 yılında Daihatsu’nun resmi olarak çekildiğini açıklamasının ardından Lada, Chery, Proton ve Tata resmi olarak açıklamasa da yeni model yıllarına ait fiyatlarını açıklamayarak ülkemizden çekilebilecekleri sinyalini veriryorlar. Yaklaşık 1 ay önce ise Chevrolet markası ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Avrupa piyasasından çekileceğini resmi olarak duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir