Lada

Lada yeni otomobillerini tanıttı

Geride bıraktığımız hafta Moskova’da düzenlenmiş olan otomobil fuarından da anladık ki, Rusya yakın zaman içerisinde otomobil üretimi konusunda da dünyanın en önemli isimleri arasında yer alacak. Moskova Otomobil Fuarı’nda yeni modellerini sergileyen markalar arasında Lada da bulunuyordu. Yeni otomobillerini eski Mercedes ve Volvo tasarımcısıyla çalışarak üreten Lada, iki buçuk kapılı olan modeli Lada Xray ile fazlasıyla beğeni toplamayı başardı. Tabi ki sadece tanıtılan modeller Xray’le sınırlı değil.

Xray modelinin tasarımı detaylarına Lada’nın yeni sedan modeli Vesta’da da yer verilmiş. Bu yeni Vesta modelinin uzun süredir hizmet veren Lada Granta modelinin yerini alması bekleniyor. Renault-Nissan Birlikteliği ile ortak çalışmalar sürdüren Lada, yeni Vesta modelinde Renault-Nissan üretimi platformları kullanacak. Tasarımı ile büyük beğeni toplayan Vesta modeli, Maserati’nin yeni çizgilerini andıran hatları ile dikkat çekiyor.

Ayrıca Lada bu yeni Vesta modelinin bir de yarış versiyonunu üretmiş. Dünya Touring Otomobil Şampiyonası’nda (WTCC) yarışan ancak 3 yıldır sonuncu gelen Lada Granta WTCC modelinin yerini alacak olan yeni Vesta WTCC modeli Fransız yarış malzemeleri üreticisi Oreca ile ortak üretilmiş. Gelecek sezon yarışa başlayacak olan Vesta WTCC modeli ile Lada yarışlara başarılı bir dönüş planlıyor.

lada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir