Kia

Kia Venga Crossover Fiyat ve Özellikleri

Bu sene crossover ve hatcback modellerde büyük gelişmeler yaşandığını söyleyebiliriz. O kadar fazla crossover görünümlü hatchback model satışa sunuldu ki bunları akılda tutmayı bir kenara bırakın, notlarınız arasına hepsini sığdırmak bile zor. Fiat ve Seat bu segmentlerde en önemli otomobilleri satışa sunan isimler olmuşlardı. Şimdi ise Uzak Doğu’dan bir model geliyor: Kia Venga Crossover. Gelen bilgilere göre bu otomobilden sadece sınırlı sayıda üretim yapılacak. İlk aşamada sadece İtalya’da satışa sunulacak olan otomobilin Türkiye gelmesi beklenmezken Kia Venga Crossover fiyatının 19 bin 700 euro olduğunu belirtelim.

Kia Venga Crossover B segmenti MPV tabanlı ve Venga modelinin çekirdeği olan bubble olarak nitelendirilen bir tasarımı sahip. Buna ek olarak Venga Crossover modelinde yan etekler ile ön ve arka krom koruyucu gövde eklerini görmek mümkün.

Yeni Kia Venga Crossover modeli ile birlikte sunulacak motor seçenekleri henüz netlik kazanmazken Koreli otomobil üreticisinin 90 beygir güç üreten 1.4 litrelik motoru LPG eklentili olarak satışa sunacağı düşünülüyor. Biri benzin biri LPG için olmak üzere iki yakıt tankına sahip olan yeni Kia Venga Crossover bu sayede 1.300 km yol kat edebilecek.

Tüm Kia modelleri gibi ilk aşamada yalnızca 200 adet üretilecek Venga Crossover modeli de7 yıl veya 150,000 km marka garantisi altında olacak.

Kia Venga Crossover

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir