Haberler

Infiniti Gelecekteki Planını Açıkladı

Nissan’ın otomobillerini üreterek Dünya pazarında gelişmesine en büyük katkıyı yapan Infiniti tarafından geleceğe dönük girişimlerde bulunma kararı geldi. 2021 yılından sonra hiçbir şekilde benzinli veya dizel araçlar üretmeyeceğini belirten şirket, özellikle elektrikli araçlar üzerinde çalışacaklarını vurguladı. Bu sayede hem sektörün gittiği yerle ilgili net bir şekilde çizgi çekmiş oldu hem de milyonlarca kişinin kullandığı araçların artık benzinli üreticisinin kendilerinin olmayacaklarını belirtti.

Infiniti Başkanı Detayları Paylaştı

Sadece elektrikli modeller üreterek pazarlayacağını açıklayan şirket, bu işlem için başlangıç tarihini 2021 olarak gösterdi. Ayrıca elektrikli otomobilleri Çin pazarındaki insanlarla paylaşmak ve pazardaki araçların en az yarısını elektrikli hale getirmek için planları bulunduğunu belirtti.

Hem benzinli araç üreten firmaları hem de Nissan’ın üreticisi olduğu için Nissan’ın kendisini doğrudan etkiledi. Ortaklık yapıp yapmayacakları, nasıl bir model belirleyecekleri, hangi tarz araçlarda üretim yapacakları hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Saf elektrikli modeller ile daha geniş iç mekan, daha sportif ve yüksek performanslı araçlar için çalışmaların sürdüğü vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir