Honda

Honda Vezel Aralık ayında satışa başlayacak

Honda Vezel Aralık ayında satışa başlayacak, Tokyo otomobil fuarında sergilenen ilginç araçlar arasına Honda Urban SUV’nin seri üretim versiyonu da bulunuyor. VEZEL isimli otomobilin satışına Aralık ayında başlanacak.

Konseptle hemen hemen aynı çizgilere sahip olan otomobilin ön panjuru daha da karmaşık bir şekle girerken sis farları yuvarlatılmış. Farların şekli değişse de LED özelliği değişmezken stoplar konseptten aynen alınmış. Sürpriz olmayan şekilde jant çapları küçülen ve yan aynaları büyüyen otomobilin kapılarında görülebilen dalgalanmaysa değişmemiş. Yan etekleri ve C sütununa gizlenmiş kapı kolları da konseptten alınan VEZEL bagaj kapağının üzerinde şık bir spoiler de sunmakta.

İlginç şekilde iç mekanı da Urban SUV’den aynen alınan aracın Orta konsol üst kısmında dokunmatik bir ekran bulunurken havalandırma sistemi de dijital bir ekrana sahip. Hoş görünümlü çift katlı bir vites konsoluna sahip olan otomobilin yolcu panelinde yer alan ince uzun havalandırma ızgaraları da dikkat çekici bir detay.

Kaputu altında ilk etapta iki motor seçeneği sunulacak olan VEZEL her iki versiyonda da 1.5 litre hacimli benzinli motoru kullanacak olsa da bu araçlardan birisi elektrik motoruna da sahip bir hibrit olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir