Ford

Ford Yeni Ticari Araçları Geliyor

Ford Yeni Ticari Araçları Geliyor, Türkiye’nin ve bölgenin ticari araç konusundaki en büyük buluşması Comvex, 4. Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi fuarı kapılarını 14 Kasım’da Tüyap Fuar Merkezi Beylikdüzü’nde açmaya hazırlanırken, Türkiye Otomotiv Sanayinin öncü ve lider şirketi Ford Otosan bu büyük buluşmada dört prömiyere imza atmaya hazırlanıyor.

Ford’un Kocaeli Fabrikası’ndan sonra Türkiye’de gerçekleştirilen en büyük otomotiv yatırımı ile inşa edilen Yeniköy Fabrikası’nda yılda 110 bin kapasiteyle üretilecek Courier serisi Ford’a hafif ticari pazarında yeni bir segmentin kapılarını açacak. B segmentinde Ford’un ilk ticari modeli olan Courier 2014 yılında yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

Güçlü, yukarı doğru yükselen omuz hattı, ince farları ve yükseğe monteli ayırt edici trapezoid ızgarasıyla Tourneo Courier; gerek iç tasarımı gerekse dış tasarımı bakımından güçlü çizgilerin üstün kalite ve yüksek işçilikle tamamlandığı, Ford’un küresel tasarım dilinin dinamik karakterini ortaya koyuyor.

Kompakt ve şık tasarımı, sınıfında öncü geniş iç hacmi, çevikliği, yakıt tasarrufu ve yüksek güvenlik teknolojileri ile Türk mühendisliğini gururla temsil eden Courier, Tourneo Courier ve Transit Courier Van versiyonlarına sahip. Tourneo Courier’in arkasındaki ikili sürgülü kapı, sınıfının en iyi genişliğini sunarak araca binme kolaylığı yaratırken, katlanabilir 60/40 arka koltuklar mükemmel bir esneklik sağlıyor.

Bütün özellikleriyle yenilenen Tourneo Courier, Ford’un, Fiesta ve B-MAX gibi modellerde de uygulama alanı bulan en yeni küresel küçük araç platformuna dayanıyor. Toplam uzunluğu 4.16 metre olan yeni model, kompakt bir arabanın çevik sürüş özelliğini ve manevra kabiliyetini kendinde toplarken, eşyalar için cömert bir hacim sağlıyor. Akıllı depolama özellikleri, bagaj alanında birden çok yüksekliğe ayarlanabilir paket tepsisini, A4 dokümanları ile küçük laptopların depolanmasına izin veren bir “mega-centre” konsolu ve tepe üstü depolama alanlarıyla sürücü koltuğu altında bir depolama çekmecesini içeriyor. Enstrüman panelinin ortasındaki benzersiz cihaz yuvası;, telefonlar ve seyir sistemleri de dahil olmak üzere mobil cihazları yerleştirme, monte etme ve şarj etme imkanı sunuyor.

Tourneo Courier aynı zamanda Acil Durum Yardım Sistemine sahip Ford SYNC, Ford SYNC AppLink, Arka Görüş Kamerası, Kolay Yakıt Sistemi ve Ayarlanabilir Hız Sınırlayıcı ile göğüs kafesi koruyucu hava yastıkları, baş koruyucu perde hava yastıkları, diz hava yastıkları ve ikinci sıra emniyet kemeri uyarıcıları gibi sınıfında öncü bir dizi güvenlik özellikleri de sunacak.

Yüksek verimliliğe sahip dizel ve benzinli motorlar, sınıfında en iyi yakıt tasarrufunu hedefliyor. Müşteriler 1.5 litrelik 75 PS ve 1.6 litrelik 95 PS TDCi dizel seçenekleri ile 2012’de “Yılın Uluslararası Motor”u seçilen üstün özellikli 100 PS 1.0 litre EcoBoost benzinli motoru arasında tercih yapabillecek.

Yeni Connect: Sağlamlık ve Konfor Bir Arada

Uzun yıllardır Türkiye’de ticari hayata damgasını vuran sağlamlığın ve konforun sembolü Connect modeli Comvex Fuarı’nda yeni versiyonu ile ziyaretçilere merhaba diyecek. Üst araç mühendisliği Ford Otosan’a ait olan ve 2014 Yılının Ticari Aracı ünvanını almaya hak kazanarak tüm bakışları üzerine çeken Connect, 2014 yılında Türkiye’de satışa çıkarak yüksek teknoloji ve donanım seviyesi ile hafif ticari segmentinde çıtayı yukarıyı taşıyacak.

Dinamik, modern görünümüyle rakiplerinden ayrılan Yeni Connect ticari araç sınıfına cesur bir görünüm kazandırıyor. Titiz bir tasarım ve işçilik anlayışıyla inşa edilen zarif sürücü yeri, çekici ve konforlu bir tasarım sunuyor. Connect ailesi de Courier ve Custom gibi Transit ve Tourneo olmak üzere iki farklı versiyona sahip.

Sürücülere Ford’un en yeni sürücü yardım özellikleri ve iç mekan teknolojileri sunuluyor. Yeni Connect, sınıfında Active City Stop, Acil Durum Yardımlı Ford SYNC, Arka Görüş Kamerası ve statik köşe lambalarına sahip.

Connect, hacimli ve çok yönlü oturma kabini içerisinde kayar arka kapılar, oldukça esnek oturma yerleri ve arka koltukların üstünde uçak tipi tepe üstü dolaplar da dahil olmak üzere bir dizi akıllı depolama alanıyla üstün kullanışlılık sunuyor. Ön yolcu koltuğu, uzun eşyaların kolayca taşınmasına olanak sağlayacak şekilde katlanabiliyor.

Verimli dizel ve benzinli motor seçenekleriyle sınıfında en iyi yakıt tasarrufu özellikleri sağlamayı hedefleyen Tourneo Connect; Otomatik Start / Stop ve Aktif Ön Izgara sistemi gibi Ford ECOnetic Teknolojisi özelliklerine sahip. Avrupa’daki motor seçenekleri arasında 75, 95 ve 115 PS versiyon seçeneklerine sahip 1.6 litrelik Duratorq TDCi dizel motor bulunuyor.

Yeni Transit: Kimse Onun Seviyesine Çıkamıyor

Türkiye’deki ilk üç rakibinden fazla pazar payına sahip olan ve ticaretin sembolü haline gelen Transit 7. jenerasyonu ile Comvex’de sergilenecek. Ticaret hayatında bir ikon haline gelen Transit 2014 yılında satışa sunulacak. Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikası’nda Custom ailesi ile birlikte üretilecek.

Türkiye’de ilk kez Comvex Fuarı’nda sergilenecek Yeni Transit; fonksiyonel, güçlü ve inovatif bir alternatif olarak segmentine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. One Ford ürün stratejisi doğrultusunda Kocaeli’nde geliştirilen ve üretilen Yeni Transit; Avrupa, Kuzey Amerika ve diğer önemli pazarlar da dahil beş kıtada satışa sunulacak.

Sağlamlık ve dayanıklılık alanında efsanevi bir ün kazanan Transit markası, yeni global modeliyle de bu geleneği sürdürmeye hazırlanıyor. Çeşitli gövde tipleri ve modelleriyle son derece geniş bir yelpazeye sahip olan Yeni Transit, sınıfının lideri yük taşıma yeteneği ile sınıfının en iyi yakıt ekonomisini hedefliyor.

Yeni Transit’te Ford’un son binek otomobillerinde görülen çok sayıda kullanışlı özellik ve sürücü destek teknolojilerini de bulunacak. Bunlar arasında Ford SYNC, sesli kullanılabilen Acil Durum Destekli araç iletişim sistemi, Arka Görüş Kamerası, Adaptif Hız Sabitleyici ve Şeritten Ayrılma Uyarısı gibi teknolojiler bulunuyor.

Custom Ailesi’ne iki Yeni Üye

“2013, Yılın Uluslararası Ticari Aracı” ünvanına sahip Transit Custom, Orta Tavan Yüksekliğine sahip yeni versiyonu ile KOBİ’ler ve kargo şirketleri de dahil çeşitli sektörlerden müşterilerin kullanımı için tasarlandı. Yeni versiyon ile Transit Custom, tabandan tavana 1,78 metre yüksekliği ile kullanıcılarına 370 mm daha fazla yük yüksekliği ve ayrıca 8,3 metre küpe kadar çıkan bir azami yük hacmi sunuyor. Alçak tavanlı modele kıyasla yüzde 20 daha fazla yük hacmi sunan araç, iki ayrı dingil mesafesi seçeneğine sahip. Orta tavan yüksekliğindeki Transit Custom modeli hem kısa hem de uzun şasi ile tercih edilebiliyor.

Tourneo Custom 8+1 modelinde ise yeni 2-2-3 arka koltuk dizilimi sayesinde arka koltuklarda araca inerken ve binerken kolaylık sunuyor. Bu sayede kısa veya uzun mesafeli seyahetlerinde yolcular hem daha ferah bir iç hacme hem de kısa mesafeli seyahetlerinde daha rahat inme ve binme özelliklerine sahip olacaklar. Çift kayar kapının standart olarak sunulduğu Tourneo Custom’da Trend, Titanium ve Titanium Plus serileri ile farklı müşteri beklentilerine hitap edecek geniş bir ürün gamı sunulmaktadır.

Ağır ticaride yeni bir soluk; Ford Cargo 1832 Çift Kabin
Ford Otosan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen ve İnönü Fabrikası’nda üretilen Yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin kamyon modeli itfaiye aracı, yol ve köprü bakım aracı, elektrik bakım ve platform aracı, kar temizleme aracı ve kurtarma takımı aracı olarak kullanılabilirken, aynı zamanda üzerine eklenen platform, tuz yayıcı aparatı, kar temizleme bıçağı ve vinçli özel çalışma ekipmanlarıyla ticaret hayatına etki eden bir çok noktada kullanım alanına sahip.
Ağır ticari araç pazarında dikkatleri üzerine toplaması beklenen Yeni Ford Cargo 1832 Çift Kabin modeli; 1+5 kişilik geniş oturma alanı avantajı ile rakiplerinden ayrılarak kullanıcılarına verimlilik noktasında avantajlar sunuyor. Ford Cargo 1832 Çift Kabin’in bir diğer özelliği ise Türkiye’de monoblok ve orjinal fabrikasyon üretimi olan mevcut tek çift kabin kamyon olması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir