BMW

BMW Minivan Yakında

BMW Minivan Yakında, BMW, önce SUV modelleri ile sevenlerini şaşırtırken şimdi de önden çekişli ufak minivan modelini satışa sunmaya hazırlıyor.

Önce 5 Serisi’nin Gran Turismo versiyonunu piyasaya süren BMW, ardın litre/dan 3 Serisi GT versiyonunu satışa sunmuştu. Bavyeralı marka şimdi de Avrupa’da satışta olan 2 Serisi’nin Active Tourer tasarımıyla piyasaya yeni bir heyecan getirmeye çalışıyor.

Markanın kompakt boyutlara sahip Active Tourer modeli, 4.3 metre uzunluğa, 1.8 metre genişliğe ve 1.5 metre yüksekliğe sahip olacak. Yeni modelin aks mesafesi ise 2.6 metre olarak açıklanmış.

Rakamların gösterdiği kadarı ile BMW’nin yeni modeli bir başka Alman Premium otomobil üreticisinin ufak MPV modeli, Mercedes Benz B Serisi ile aynı ölçülere sahip olacak.

Yeni Active Tourer modelinin karoserinin altında ise BMW Grubu’nun önden çekişli modeller için geliştirdiği yeni modüler platform mimarisi yer alacak.

Bu platformu kullanan ilk model 3. Jenerasyon yeni Mini olmuştu. Yine markanın gelecek jenerasyon X1 crossover modelinin de aynı platform üzerine oturtulması bekleniyor.

Ayrıca 2 Serisi Active Tourer modelinde BMW Grubu’nun yeni 3 ve 4 silindirli turbo şarjlı motorları kullanılacak. Araç Avrupa’da satışa sunulduğunda ilk aşamada 3 farklı motor seçeneğine sahip olacak.

Markanın giriş seviyesi motor seçeneği 136 beygir güç üretecek 1.5 litrelik 3 silindirli turbo benzinli motor seçeneği olacak. 218i olarak adlandırılacak bu motor seçeneği ile 4,9 litre/100km yakıt tüketimi sağlanacak.

Bir diğer motor seçeneği ise 2.0 litrelik 4 silindirli dizel motor ile 150 beygir güç üretecek 218d olacak. 2 litrelik bu dizel motor tercih edildiğinde aracın yakıt tüketimi 4.1 litre/100km’ye düşecek.

Aracın ilk aşamada son ve en güçlü motor seçeneği 2.0 litre hacime sahip 231 beygir güç üretecek 225i olacak. 0-100km/s hızlanmasını 6.8 saniyede tamamlayacak bu modelin yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 6 litre olacak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan yeni 2 Serisi Active Tourer’ın yeni motor seçenekleri gelecek yıldan itibaren artacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir