Audi

Audi Q Modelini Genişletiyor

Audi Q Modelini Genişletiyor, Audi, SUV modellerinden oluşan Q model ailesini, aralarında MPV ve SUV karışımı bir crossover olacak Q1 modelinin de dahil olacağı bir yeniliğe gitmeyi planlıyor.

13 Ocak’ta başlayan ve 26 Ocak’ta sona erecek olan Amerika’da düzenlenen Detroit Otomobil Fuarı’nda konuşan Audi Teknik Müdürü Ulrich Hackenberg, Q model ailesinin marka için büyük bir önem ve potansiyele sahip olduğunu bildirdi.

Audi’nin Q1 modelini takvimde 2016 yılına yerleştirdiği bilgisi ulaşırken, markanın Almanya’da üretilecek yeni crossover modelinin MQB platformu üzerine konumlandırılacağı iletildi.

Yeni Audi Q1, yenilenecek Q5 ile birlikte aynı fabrikada üretilecek. Audi, Q1 modeline yer açmak adına Q5 modelinin üretiminin bir kısmını Meksika fabrikasına kaydırmıştı.

“Q1 modelinin ardından da Q Serisi’ni Q8 ve Q9 gibi daha üst düzey modellerle doldurabiliriz. Öyle ki Q3 ve Q5 ve Q5 ile Q7 arasına da birer model konumlandırmamız mümkün. Bunlar henüz yönetim kurulu ile toplantı halinde olduğumuz projeler.” Açıklamasını yapan Hackenberg, önümüzdeki yıllarda yeni modellerin geleceğinin sinyalini verdi.

Ulrich Hackenberg “Q model ailesinin sportif hatları ile daha genç kesime hitap edebilirsiniz ancak daha fazla koltuk seçeneği ile MPV arayan ailelere yönelebilirsiniz. Q Serisi bu yüzden hayat tarzını yansıtmanın bir yoludur. Daha fazla yolcu kapasitesine sahip otomobillere ihtiyaç var Q model ailesinde ancak MPV modeller ne yazık ki pek de çekici değiller, işte biz Q6 modelinde tam olarak bu teori üzerine çalışıyoruz.” Sözleriyle açıklamasını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir