BMW

BMW Elektrikli Araçlarla Geliyor!

Dünyanın en iyi araba markalarından biri olan BMW Çin’de elektrikli araç üretimine başlayacağını açıkladı. Hava kirliliği ve petrol zamlarının durumundan sonra dünyaya farklı bir bakış açısı kazandıran elektrikli araç kullanımı için Çin’de düzenlenen fuarlara destekler artıyor. BMW elektrikli araçlarıyla 2020 yılında piyasada yer alabilir.

Almanya’dan Çin’e BMW Yolculuğu

Alman otomobil üreticisi olan BMW Çin ile anlaşma yaparak, yeni araba modellerinin elektrikli versiyonlarını yapmak için üretim tesisi kuruyor. Yılda 160 araç üretmeyi hedefleyen BMW hava kirliliği için büyük bir girişim yapmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların genellikle emin olamadıkları konulardan biri elektrikli araçların performansları olduğu için bu alanda da büyük çalışmalar yapmaya başlamış olan BMW ve Çin ortaklığı kullanıcıların dizel arabalardan daha iyi performans alabilecekleri üretimler yapmaya hazırlanıyor.

2025 yılında her 5 arabadan birinin elektrikli olması hedeflenen bu çalışmaların devamını Volkswagen gibi markaların da katılarak yaygınlaştıracağı ortada. Hava kirliliği ve yer altı kaynaklarının tüketilmemesi için elektrikli araç girişiminin devam edeceği kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir