BMWOtomobil Yorumları

BMW 116 yorumları

BMW 116 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

BMW 1 serisinin en büyük yenilikleri şüphesiz kaputun altında yapılmış, benzinli motor turbo beslemeye sahip ve 1.6 litre hacimli olan 1 Serisi’nin bu motorunun 136 beygir güç üretebilen versiyonu 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ile sunulmuştur.

Test otomobilini Borusan Otomotiv Avcılardan teslim almaya gittiğimde, markanın gücünü, Borusan Otomotiv’in hizmet kalitesini farkettim showroomun dizaynından, çalışan personelin bilgisi ve müşteriye ilgisini gördüm. Otomobilin dış görünümü, İç dizaynını teknik verilerini sürüş konforu ve performansını gözlemledim.

Sürüş boyunca çevremde merakla insanların otomobili incelediklerini, otomobilin merak uyandıran ve bulunduğu yerde fark edilen prestijli bir otomobil olduğunu farkettim. Çift böbrekli ızgaranın bir kez görülmesi yeterli. Bence büyük ve davetkâr arka kapılar otomobilin geniş iç tasarımı olduğunu işaret ediyor.

BMW nin yeni yüzünün temsilcilerinden olan BMW1 serisi dalgalı motor kaputu içe doğru çekik farları yeni nesil ön panjuruyla çok göz alıcı. Otomobilin yandan ve arkadan görünüşü bir önceki kasadaki ana çizgiler sadık kalınarak yenilenmiştir. Otomobilin arka yüzündeki yenilenen ve genişletilen stop lambaları otomobile çekicilik kazandırılmıştır.

Otomobilin yan aynaları şekillendirilip büyütülen boyutu ile kullanım süresinde sürücüye büyük kolaylık sağlamaktadır. Otomobilin 1.6 turbo motoru 136 hp yeterli performans sağlamakta, 8 ileri otomotik vitesinin alternatif sürüşü mevcut olup ekonomik konfor ve spor seçenekleri mevcuttur. Dolayısıyla otomobil her türlü kullanımda gerekli ihtiyaca cevap vermektedir.

Spor kullanımı seri vites değişimleriyle kullanım zevkini üst noktalara taşımaktadır.

Ekonomi seçeneğinde piyasaki nadir otomatik otomobillerde bulunan vites sayısının 8 ileri oluşu hem ekonomik hemde yüksek hızlarda otomobilin motor sesinin azalmasını sağlamaktadır. Söz ekonomiden açılmışken otomobildeki start stop özelliği yaşadığım istanbul gibi yoğun trafiğin olduğu şehirlerde yakıt tüketiminin tasarrufunda önemli bir katkıda bulunmaktadır. BMW 116İ 100 kilometrede 5,5lt ile 5,8 litre yakıt tüketimiyle kullanıcısını şaşırtmaya devam ediyor.

Bmw 116 UrbanLine her zaman kendi çizgisinde ilerliyor ve test otomobilimizin elektronik bir düzine yeni uyarlanmasını inceledim internette sörf yapmak daha keyifli iPhon ve iPad gibi mobil cihazlarınızı araç içinde kullanabilme imkanı sunuyor olması ConnectedDrive kullanıcı için çok güzel düşünülmüş. BMW 1 Serisi’nin süspansiyon özellikleri sürüş keyfi ve aynı zamanda maksimum konfor için özel olarak tasarlanmış olduğu hemen hissediliyor.

Elektrik destekli direksiyona sahip ve kullanım seçeneklerinden Comfort, Sport ve ECO PRO,ECO PRO modu yakıt tüketiminin %20’ye kadar azaltılmasını sağlıyor orta konsülde bulunan düğmesini kullanarak düşük tüketim modunu seçtiğinizde sistem harekete geçiyor ve sürüş stilinize bağlı olarak yakıt tüketimini azaltmaya olanak sağlıyor.

EfficientDynamics, yakıt tasarrufu teknolojileriyle donatılan bir motora sahip olduğunu kullanıcısına sunuyor. SPORT moda geçildiğinde ise vites aralıkları kısalıyor ve otomobil daha atak daha bir sportif kimliğe bürünüyor. Otomobilin içindeki kaliteli malzemeler ve özenli işçilik Premium bir markanın olması gerektiği gibi en üst düzeyde malzemeler kullanılmış özellikle fonksiyonlu direksiyon simidi sürücüyü saran koltuklar yan kapı iç malzemeleri gösterge panelindeki butonların yerleri kolayca görülebilme imkanı sunması çok büyük bir özellik olmuş.

Müzik sistemi 12 hoparlörlü Harman Kardon Hi-Fi ses sistemi çok tatmin edici. BMW iDrive sistemine hizmet eden yüksek çözünürlüklü renkli ekran kokpitte ilk göze çarpan oluyor. Ön ve yan camlar alçak basık bir spor otomobil hissi uyanıyor. Yeni 1-Serisi’nin dingil mesafesi de 30 mm’lik artışla 2690 mm’ye ulaşmış. İç mekanı çok daha şık olan otomobilin küçük çaplı sportif direksiyon simidi çok kullanışlı olmuş. Otomobildeki en büyük fark ses yalıtımı ve süspansiyondaki iyileştirme denebilir. Konfora ciddi anlamda özen verilmiş.
Sürücü için özetlemek gerekirse BMW 116İ Urbanline aracındaki kullanılan yeni nesil TwinPower Turbo motor teknolojisi ile sürüş keyfi, Aracın 8 ileri otomatik şanzımanı kullanım araç sürücüsüne çok büyük rahatlık sunuyor. BMW’nin tasarım harikası joystick şeklindeki vites koluyla kontrol edilen bu şanzıman çok keyifli. Aracın içindeki Multimedya yapısı kullanıcısına özenle sunulmuş, Teknolojik olarak orta konsülde bulunan joistik ile sistem kolaylıkla kullanılabiliyor, Navigasyon ve diğer bir çok özellik.

Sonuç olarak Test amaçlı kullandığım BMW 116İ Urbanline modelindeki aracım gerçek anlamda kullanıcısını memnun edecek bir takım düzenlemeler ve teknolojik iyileştirmeler neticesinde markayı tercih eden değerli kullanıcıları için kentsel sportif ve aynı zamanda kullanışlı bir araç ortaya çıkartmışlar.
Özellikle bayan sürücüler için olmazsa olmaz olan bir çok donanım araca eklenmiş ve kullanıcılar için araç tercih etmede üst sıralarda olacağının sinyallerini veriyor, Sürüş kolaylığı ayrıca bir arabada olması gereken herşey sağlam alman teknolojisi ile birleşmiş, Araçta kullanılan malzemeler kesinlikle yıllarca sahibini memnun edecek seviyede ve güncelliğini yitirmeyecek şekilde dizayn edilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir