Audi

Audi Q8 Fiyat Listesi, Yorumları ve Özellikleri

Önümüzdeki senenin yaz aylarında yeni nesil Q7’yi tanıtacak olan Audi’den otomobil sektörünü sıkı takip edenleri fazlasıyla heyecanlandıran yeni bir açıklama geldi. Gelen bilgilere göre yeni nesil Audi Q7’den sonra Q8 de tanıtılacak. Q7’nin sert tonlarını taşımak yerine daha duygusal ve sportif görünüme sahip olacağı açıklanan yeni nesil otomobil gelen bilgilere göre tasarımı ile Coupe’yi andıracak. BMW’nin X6’sına, Mercedes’in de yeni GLE Coupe’sine rakip olacak otomobilin detaylı özelliklerini biz de sizler gibi bekliyoruz. Audi Q8 fiyatı da halen açıklanmış değil.

Yakın zamanda tanıtımı yapılacak yeni Q7 Audi’nin mevcut tasarım anlayışı ile ürettiği son modellerden birisi olacak. Yeni tasarım şefi Marc Lichte’nin geç gelişi ile tasarıma çok fazla bir etkisi olmasa da Q8 hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında Q7’den daha farklı görünecek.

Hackenberg Audi Q8’in resmi olarak onaylandığını, şu anda geliştirme programının yürütüldüğünü ve üretiminin en geç üç yıl içerisinde yapılacağını belirtti. Yeni Audi Q8 tüm dünyada satışa sunulacaksa da Çin, Orta Doğu, Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük pazarların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduracak ve hedefinin orijininde bu pazarlar olacak. Audi Q8 in 5 metreden daha uzun ve geniş bir araç olması bekleniyor. Ayrıca arabanın tamamen elektrikli veya bir plug-in hibrit olması da muhtemel.

Audi Q8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir