Audi

Audi Q1 2016’da yollarda

Audi Q1 2016’da yollarda, Alman Auto Bild dergisinde yer alan habere göre, Alman üretici, Audi Crossover ve SUV’ların “Q” serisine yeni bir üye eklemeyi planlıyor. Volkswagen’e ait olan Audi’nin Q1 ismini verdiği yeni küçük bir SUV modelini, Volkswagen Polo temellerine dayandırarak geliştirdiği belirtiliyor.

Audi Q1’in 2016 yılında yollara çıkacağına ve şu anda piyasada bu markanın en küçük crossover modeli olan Q3’ün 20.000 Euro (27.165 Dolar)’luk değerinden de ucuz bir fiyata satılacağı tahmin ediliyor.

B segmentindeki bu crossover modelinin 3.800 mm uzunluğuna sahip olacağı ve SUV’a benzeyen unsurlar olarak nitelendirilebilecek yükseltilmiş oturma pozisyonu ve yerden yükseklik açısından daha sağlam bir stil sunacağı ifade ediliyor.

Bu sağlam görünüşünün aksine, Q1 dört çekişli olmayacak. İlk sürümünde 1.4 TFSI benzinli motor ve 1.4 TDI üç silindirli dizel modelleriyle piyasaya sürülecek olan Audi Q1, 89 beygir gücü ve 7 vitesli çift kavramalı şanzımana sahip olacak. SQ1 performans modeline sahip olacak en üst seviyedeki motor ise 2.0 litrelik ve 231 beygir gücüne sahip olacak olan turbo motor özellikleri taşıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir