AudiOtomobil Yorumları

Audi A8 yorumları

Audi A8 ile ilgili kullanıcı yorumlarının yer alacağı sayfamız da, aşağı kısımda bulunan yorum bölümüne sorunuzu veya deneyiminizi yazarak kullanıcılarımıza fikir verebilirsiniz.

Audi, A8 modelinin en üst versiyonu olan A8 L’nin lansmanını gerçekleştirdi. Audi’nin Vorsprung durch Technik (Teknoloji ile bir adım önde) ilkesinin en somut örneği A8 L, serinin en üst versiyonu.

Lüks, dinamik unsurlar ve verimlilik açısından standartları belirlieyen Audi A8 L’nin, standart versiyona göre dingil mesafesi 13 cm artırıldı ve uzunluğu da 5,27 m oldu. Audi A8 L, arka kısımda opsiyonel olarak sunulan, geniş eşya saklama bölmeli, şık tasarımlı orta konsolla eşleştirilmiş iki adet, elektrik ayarlı ve ısıtmalı bağımsız koltukla da alınabiliyor. Bağımsız koltuklar ayrıca opsiyonel havalandırma ve masaj işlevleriyle de donatılabiliyor, katlanır masa ve soğutucu bölme gibi unsurlar da yolcuların araç içinde daha da keyifli zaman geçirmelerini sağlıyor. Elektrikli ayak dayamalı dinlenme koltuğunun yer aldığı A8 L’un en üst versiyonunda arka koltuk eğlence sistemi de dâhil olmak üzere mevcut her türlü lüks seçenek sunuluyor.

Dünyanın ilk kablosuz erişim sağlayan otomobili
Bang & Olufsen’dan, yüksek teknoloji ürünü bir ses sistemi ile gelişmiş çevrim içi hizmetler gibi bir dizi cazip multimedya modülünün de bulunduğu Audi A8 L, bütünleşik WLAN hotspot (Kablosuz erişim alanı) özelliğine sahip, dünyadaki ilk otomobil.

Birinci sınıf iç mekan
A8 L’nin iç mekânı, detaylı el işçiliği, kaliteli malzemeleri ve en küçük ayrıntılara verilen önemle birlikte yeni ve ince çizgileri ile büyülüyor. Ambiyans aydınlatmasından dört bölgeli otomatik klima kontrol sistemine kadar araç, sunduğu konfor kalitesini hemen hissettiriyor.

Parmakla yol gösterin
Sezgisel özellikli basit çalıştırma sistemini yeni bir teknik zekâ düzeyiyle birleştiren A8 L’de sunulan multimedya arayüzü (MMI) öncü bir yeniliği içeriyor. Opsiyonel olarak sunulan MMI navigasyon plus sisteminde yer alan touchpad sürücünün, pek çok işlevi sezgisel olarak kontrol etmesine imkân veriyor; örneğin nagivasyon hedefi pad üzerinde harfleri parmakla takip ederek girilebiliyor. MMI navigasyon plus, yeni Audi A8 L’nin destek ve güvenlik sistemleriyle sıkı bir şekilde bütünleşmiş. Yolu takip eden sistem, otomatik şanzıman, farlar ve stop&go özellikli gelişmiş uyarlanabilir hız sabitleyici sistemin kontrol birimlerine veri temin ederek aracın en ideal seyrini sağlıyor.

Zaman ötesi bir şıklık: Tasarım
Klasik, zaman ötesi şıklığa sahip Audi A8 L’nin, Alüminyum Audi Uzay Kafesi (ASF) gövdesi, muadil bir çelik yapıya göre yüzde 40 daha hafif. Tüm aydınlatma işlevleri için opsiyonel olarak sunulan LED farlar (W12 ile standart), hem teknoloji hem de görünüm itibarıyla aydınlatma teknolojisinde bir devrimi temsil ediyor.

Beş farklı güç alternatifi
İkisi TDI ve üçü FSI benzinli olmak üzere beş motor seçeneğiyle sunulacak olan A8 L’nin tüm motorlarının, güç ve tork değerleri artırılırken, geri kazanım sistemi ve yenilikçi ısı yönetimi gibi Audi verimlilik teknolojileri sayesinde yakıt tüketiminde yüzde 22’ye varan oranda iyileşme sağlandı.

A8 L’nin motor seçenekleri iki adet üç litrelik V6 üniteyle başlıyor: 250 hp gücündeki 3.0 lt TDI ve 3.0 lt 290 hp güç üreten TFSI. Yelpazedeki iki V8 motor ise 4.2 litre kapasiteye sahip olup, TDI 350 hp güç üretirken FSI ise 372 hp üretiyor. Serinin en üstünde, üstün güce ve teknolojik özelliklere sahip benzinli bir motor olan W12 yer alıyor. Bu motor, 6.3 litre kapasitesi ile 500 hp güç üretiyor.

A8 L’nin verimliliğinde önemli rol oynayan sekiz ileri tiptronic, çok yüksek genel vites oranına sahip ve şık vites koluyla elektronik olarak ya da direksiyon üzerindeki vites değiştirme kollarıyla kontrol ediliyor. Opsiyonel olarak alınabilen spor diferansiyel tahrik kuvvetlerini arka tekerlekler arasında dinamik şekilde dağıtıyor; bu özellik, A8 L 4.2 TDI’da standart olarak sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir