Audi A3 Cabriolet fuarın favorisi

Audi A3 Cabriolet fuarın favorisi, Alman otomobil üreticisi Audi, tasarımında büyük bir sürpriz olmayan otomobilin yüzü diğer kardeşleriyle aynı olsa da mat metal kaplı A sütunundan itibaren farklılıklar başlıyor. Şişkin çamurluklarıyla daha güçlü görünen otomobilin arka kısmında A3 Sedan rüzgarları esiyor. Stoplar, tampon ve bagaj kapağının görünümü bu aracınkiyle neredeyse aynı.

Boyu 4.42 metreye ulaşan otomobilin genişliği 1.79 metre olarak açıklanırken yükseklik 1.41 metreye inmiş. Aks mesafesi 2.60 metreye uzayan A3 Cabriolet arka koltuklarda daha fazla diz mesafesinin yanında bagajda da 60 litre ek hacim sunmakta. Yeni platform sayesinde otomobil 50 kg hafiflemiş. Yaklaşık 18 saniyede açılıp kapanabilen tavan bu işi 50 km/s süratle ilerlerken de yapabiliyor.

İç mekanı kardeşlerininkinden farksız olan aracın kaputu altında da tanıdık üniteler bulunuyor. 1.4 ve 1.8 litre hacimli TFSI üniteler 140 ve 180 beygir üretebilirken 2 litre hacimli turbo Diesel motor 150 beygir gücünde. Daha sonra aileye eklenecek olan modellerde 110 beygir güç üretebilen 1.6 litre hacimli TDI ile 300 beygir güç üretebilen TFSI üniteler kullanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir